Obajtek: zakupione przez Orlen Starlinki dotarły na Ukrainę

Autor:
js\mtom
Źródło:
PAP, tvn24.pl

Starlinki zakupione przez PKN Orlen dotarły do miejsca docelowego na Ukrainie - poinformował na Twitterze prezes koncernu Daniel Obajtek. "Podczas gdy Rosja blokuje dostęp do internetu, Ukraina coraz bardziej otwiera się na cały świat" - napisał wicepremier i minister transformacji cyfrowej Ukrainy Mychajło Fedorow. "Dziękuję Elonowi Muskowi, rządowi polskiemu i Orlenowi" - dodał.

"Wspieramy Ukrainę i jej obywateli! Zakupione przez nas Starlinki dotarły do miejsca docelowego i już pomagają Ukrainie utrzymywać nieprzerwany kontakt ze światem. Podziękowania dla Elona Muska za ekspresową realizację tego zamówienia" - napisał na Twitterze Obajtek.

"Nowa partia odbiorników Starlink. Podczas gdy Rosja blokuje dostęp do internetu, Ukraina coraz bardziej otwiera się na cały świat". "Ukraina to prawda. Prawda zawsze wygrywa" - napisał na Twitterze wicepremier i minister transformacji cyfrowej Ukrainy Mychajło Fedorow.

"Dziękuję Elonowi Muskowi, rządowi polskiemu i Orlenowi" - dodał.

Relacja tvn24.pl: Atak Rosji na Ukrainę. 23. dzień inwazji

Budowany przez SpaceX Starlink to telekomunikacyjne satelity przeznaczone do dostarczania internetu. Działają na niskich orbitach o wysokości około 550 km.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:js\mtom

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: @FedorovMykhailo/twitter

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości