Wiceminister poszedł na mecz pomimo obostrzeń. Teraz przeprasza

TVN24 | Polska

Autor:
ads/tr
Źródło:
tvn24.pl, o2.pl
Soboń: wirus jest nie do końca przewidywalnyTVN24
wideo 2/35
TVN24Soboń: wirus jest nie do końca przewidywalny (nagranie z grudnia 2020)

Wiceminister aktywów państwowych i poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Soboń był we wtorek na meczu siatkarskim. Siedział na trybunach pomimo obowiązujących obostrzeń, według których wydarzenia sportowe odbywają się bez udziału publiczności. "Jednoznacznie. Przepraszam" – napisał w czwartek Soboń na Twitterze.

Od października w Polsce w związku z pandemią COVID-19 wydarzenia sportowe przebiegają bez udziału publiczności. We wtorek w Jastrzębiu-Zdroju odbył się mecz siatkarskiej ekstraklasy. Jastrzębski Węgiel podjął drużynę VERVA Warszawa.

Na trybunach, pomimo obowiązujących obostrzeń, pojawił się wiceminister aktywów państwowych i poseł PiS Artur Soboń. Zdjęcia polityka w hali opublikował portal o2.pl. W czwartek Soboń przeprosił za swoją obecność na meczu. "Jednoznacznie. Przepraszam" – napisał.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Soboń tłumaczył w rozmowie z portalem o2.pl, że przyjechał na mecz, by przekazać władzom klubu informację o uruchomionym tego dnia sponsoringu ze strony państwowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Zaproszenie miał dostać od prezesa tej spółki Włodzimierza Hereźniaka.

Pytany o to, czy jest świadomy, że łamie obostrzenia, był zdziwiony – podaje portal. - Zakładałem, że jako osoba zaproszona przez klub mogę tam być, że jest to prawnie uregulowane – powiedział wiceminister.

Raport tvn24.pl: Koronawirus - najważniejsze informacje

Autor:ads/tr

Źródło: tvn24.pl, o2.pl

Tagi:
Raporty: