Jurek Owsiak ogłosił cel 30. finału WOŚP

Autor:
akw/dap
Źródło:
TVN24
Podczas 30. Finału WOŚP zagra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci
Podczas 30. Finału WOŚP zagra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieciTVN24
wideo 2/23
TVN24Podczas 30. Finału WOŚP zagra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagra na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Przyszłoroczny finał odbędzie się 30 stycznia. Podczas 29. finału dla dziecięcej laryngologii i diagnostyki głowy zebrano ponad 210 milionów złotych.

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak, przy okazji spotkania ze sztabami WOŚP z całej Polski, ogłosił w Tuszynie cel 30. finału WOŚP. Orkiestra zagra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. - Wzrok jest niezwykle ważny, ten zdrowy wzrok u dziecka to jest jego życie, które startuje - komentował szef WOŚP.

"Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje" - napisano w oświadczeniu WOŚP.

OGLĄDAJ ZAPIS KONFERENCJI WOŚP W TVN24 GO

Owsiak wymienił wśród celów zbiórki uruchomienie pierwszego w Polsce centrum symulacji operacji okulistycznych. - Żeby latać najnowocześniejszym odrzutowcem, nie wsiada się do samolotu, tylko idzie się do punktu, gdzie jest symulacja, która piekielnie dużo kosztuje, bo tam się uczymy - tłumaczył.

Na konferencji ogłoszono też pierwszą rzecz przeznaczoną na licytację: podarowaną przez prezydenta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka bojkę ratunkową podpisaną przez aktora Davida Hasselhoffa.

Jubileuszowy 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 30 stycznia 2022 roku.

Oficjalna rejestracja lokalnych zbiórek ruszy 11 października, a rekrutacja wolontariuszy - 8 listopada. 

Jurek Owsiak na konferencji w TuszynieTVN24

"Nie kupujemy respiratorów gdzieś na klatce schodowej"

W tym roku WOŚP zebrała 210 813 830 złotych (zbierane były środki na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy), w poprzednim - 186 133 610 złotych (gromadzono środki dla dziecięcej medycynie zabiegowej).

>> Rekordowa Orkiestra, "suma niezwykła". Jerzy Owsiak podał kwotę zebraną podczas 29. Finału

- Nie ma miesiąca, żebyśmy czegoś nie kupowali - mówił Jerzy Owsiak przed ogłoszeniem celu 30. Finału. - Kupujemy sprzęt z najwyższego topu, to głównie endoskopia. Kupujemy sprzęt, który ma najwyższą jakość, a nie najlepszą cenę. Kupujemy jakość, nie zamówienia publiczne - opisał. - Mamy konkurs ofert, tam liczą się eksperci - dodał.

- Jesteśmy w atmosferze absolutnej legalności, czystości, jasności, przejrzystości. Nie kupujemy respiratorów gdzieś na klatce schodowej. Kupujemy je w wyniku konkursu ofert, gdzie na sali jest przynajmniej 30 osób, albo i więcej, naszej ekipy, naszej komisji, a następnie wchodzą kontrahenci - mówił.

Owsiak: Jesteśmy w atmosferze absolutnej jasności, przejrzystości. Nie kupujemy respiratorów gdzieś na klatce schodowej
Owsiak: Jesteśmy w atmosferze absolutnej jasności, przejrzystości. Nie kupujemy respiratorów gdzieś na klatce schodowejTVN24

CZYTAJ WIĘCEJ: Owsiak: pięć lat bardzo ścisłej współpracy z TVN to prawie 800 milionów złotych na ratowanie życia i zdrowia

Autor:akw/dap

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości