15 lat TVN24!

TVN24

tvn24TVN24 wystartowało 9 sierpnia 2001 roku

We wtorek 9 sierpnia mija dokładnie 15 lat odkąd wystartowała telewizja TVN24, pierwszy całodobowy kanał informacyjny w Polsce. Z okazji urodzin stacja oraz portal tvn24.pl przygotowały dla widzów specjalne materiały.

W dniu urodzin na antenie nie zabraknie zdjęć archiwalnych, kulisów telewizji i pracy dziennikarzy, wspomnień, wpadek reporterów czy najważniejszych wydarzeń, które relacjonowała TVN24. W mediach społecznościowych zobaczyć będzie można nieformalne zdjęcia naszych dziennikarzy, materiały wideo z ich pracy. Justyna Pochanke, Grzegorz Miecugow i Anita Werner oprowadzą widzów po redakcji okiem kamery 360 stopni. Porozmawiamy z „seniorami” kanału, którzy są od samego początku w stacji – m.in. Justyną Pochanke, Martą Kuligowską czy Andrzejem Morozowskim.

Zapraszamy także naszych widzów do zabawy. Na http://kontakt24.tvn24.pl/co-mozna-zrobic-w-15-lat-zapraszamy-w-podroz-w-czasie,1047,gt pod hasłem „Co można zrobić w 15 lat?” wrzucajcie swoje propozycje video czy foto. Najciekawsze pokażemy na antenie.

Zaglądajcie też na nasze profile na Facebooku i Twitterze, ale też Instagramie, Snapchacie, Google Plus i Pintereście!

Specjalne życzenia dziennikarzy TVN24 dla widzów stacji #15latTVN24
tvn24
Życzenia gwiazd TVN dla widzów i dziennikarzy stacji #15latTVN24
tvn24

Cała prawda, całą dobę

– Dzień dobry, serwis informacyjny TVN24 – powiedziała Anita Werner 15 lat temu w samo południe. Tak wystartował pierwszy w Polsce całodobowy kanał informacyjny. Zaczęło się od bardzo małego studia i grupy ludzi z bardzo dużym zapałem i pasją – tworzyli coś zupełnie nowego i dla niektórych - niewykonalnego.

"15 lat minęło jak jeden dzień" #15latTVN24
TVN24

Pierwsze dni były trudne. Przełom nastąpił 11 września 2001. TVN24 jako pierwsza polska telewizja podała informacje o zamachach w Nowym Jorku i Waszyngtonie i rozpoczęła relacjonowanie na żywo wydarzeń w USA. Relacja ta stała się punktem zwrotnym w historii TVN24. Był to przełom w mediach. Dzisiaj relacje na żywo, z miejsc, gdzie dzieje się coś ważnego, są na porządku dziennym. Transmitowane są ważne wydarzenia, konferencje prasowe czy posiedzenia komisji sejmowych.

"Do czasu TVN24 rytm polityczny wyznaczały wieczorne wydania" #15latTVN24

Od startu TVN24 upłynęło 15 lat. W tym czasie media przeszły transformację, zmienił się sposób informowania i prowadzenia programów. Również za sprawą TVN24. Obecnie to jeden z najważniejszych i opiniotwórczych kanałów na rynku, który pochwalić się może profesjonalnymi dziennikarzami.

Tu zadebiutowały i rozbłysły takie osobowości jak Justyna Pochanke, Anita Werner, Grzegorz Miecugow, Andrzej Morozowski, Bogdan Rymanowski, Małgorzata Łaszcz, Marta Kuligowska, Piotr Marciniak, Maciej Knapik (wszyscy pracują od początku istnienia stacji) czy Anna Jędrzejowska, Brygida Grysiak. Tu emitowana jest publicystyka: „Kropka nad i”, „Kawa na ławę”, „Fakty po Faktach”, „Fakty po południu”, kultowe już „Szkło Kontaktowe”, „Drugie Śniadanie Mistrzów” czy cykl filmów dokumentalnych „Ewa Ewart poleca”.

15 lat TVN24. 9 sierpnia 2001 roku - start telewizji TVN24
tvn24.pl

TVN24 nadaje z najnowocześniejszego studia w Europie. Stacja posiada rozbudowaną sieć reporterów w Polsce i na świecie. Jesteśmy w Warszawie i w dziewięciu oddziałach: Białymstoku, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Toruniu, Wrocławiu, Szczecinie, Katowicach i Gdańsku. Nasi zagraniczni korespondenci nadają relacje z Waszyngtonu, Moskwy, Londynu i Brukseli.

15 lat TVN24. 11 września 2001 roku
tvn24.pl

TVN24 jako pierwsza stacja w kraju wprowadziła tzw. scrolla (czyli pasek, na którym cały czas podawane są najświeższe informacje) oraz postawiła na tak silną interakcję z widzami, tworząc platformę Kontakt24. Dzisiaj jest to jedna z najważniejszych platform dziennikarstwa obywatelskiego.

15 lat TVN24. Nowe studio
tvn24.pl

Kanał ma na koncie wiele nagród zarówno dla dziennikarzy (np.: Wiktory i Telekamery dla Justyny Pochanke i Anity Werner lub tytuł Dziennikarza Roku dla Justyny Pochanke i Bogdana Rymanowskiego) jak i samej stacji (Złota Telekamera).

Redaktorem naczelnym TVN24 jest Adam Pieczyński.

15 lat TVN24. 2 kwietnia 2005 roku - umiera papież Jan Paweł II
tvn24.pl

10 lat tvn24.pl

TVN24 to także portal tvn24.pl i social media, które są silnie zintegrowane z anteną. Portal w chwili startu w 2007 roku był pionierskim projektem, który wprowadzał telewizję informacyjną w nowy świat Internetu. Dzisiaj to już szeroka platforma, składająca się nie tylko ze strony tvn24.pl, ale też siostrzanych tvn24bis.pl, fakty.pl, tvnmeteo.pl, tvnwarszawa.pl, Kontakt 24 oraz aplikacji mobilnych TVN24, TVN Meteo, Fakty TVN i Kontakt 24.

Ciągle rośniemy
Zobacz, kto ogląda TVN24
Zobacz, kto ogląda TVN24
Na pozycję TVN24 pracuje również portal tvn24

Autor: red. / Źródło: tvn24.pl