Dżul to niuton razy… Pytanie w "Milionerach" za 10 tysięcy złotych

Najnowsze

Autor:
paj
Źródło:
Milionerzy TVN

Pani Dagmara Wierzbicka z Gdańska w "Milionerach" zmierzyła się z pytaniem o jednostkę układu SI. Pytanie za 10 tysięcy złotych brzmiało: Dżul to niuton razy… niuton, metr, wat czy wolt?

Gdańszczanka zaczęła swoją grę już w poprzednim odcinku. Wtedy dostała pytanie za 500 złotych o tzw. pajęczarza. Przy pomocy publiczności poprawnie odpowiedziała, że pajęczarz to osoba, która nie płaci abonamentu.

W poniedziałkowych "Milionerach" pojawiły się pytania o tekst piosenki dla dzieci, o pędraka, o politykę oraz o jednostkę układu SI.

Dżul to niuton razy:

A: niuton B: metr C: wat D: wolt

Pani Dagmara podeszła do pytania za 10 tysięcy złotych z dwoma kołami ratunkowymi – pół na pół oraz telefonem do przyjaciela. Uczestniczka "Milionerów" nie znała odpowiedzi na powyższe pytanie, dlatego postanowiła skorzystać z jednego z nich, wybrała pół na pół.

W grze pozostały już tylko dwie odpowiedzi – A: "niuton" oraz B: "metr". Pani Dagmara nadal nie była pewna, ale postanowiła nie wykorzystywać ostatniego koła ratunkowego. Zaryzykowała i poprosiła o zaznaczenie odpowiedzi A: "niuton". Niestety była to błędna odpowiedź. Uczestniczka wyszła ze studia "Milionerów" z gwarantowanym tysiącem złotych.  

Dżul to jednostka energii, pracy i ciepła w układzie SI. Jego wzór fizyczny to J=N*m

Autor:paj

Źródło: Milionerzy TVN

Źródło zdjęcia głównego: Milionerzy TVN