Najnowsze

Koronawirus w radomskim ośrodku dla osób przewlekle chorych

Najnowsze

Autor:
dg//now
Źródło:
PAP
Dr hab. Ernest Kuchar o przebiegu epidemii w Polsce: różnica jak między elektrownią atomową a bombą atomową
Dr hab. Ernest Kuchar o przebiegu epidemii w Polsce: różnica jak między elektrownią atomową a bombą atomowąTVN24
wideo 2/4
TVN24Dr hab. Ernest Kuchar o przebiegu epidemii w Polsce: różnica jak między elektrownią atomową a bombą atomową

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u dwóch osób w Środowiskowym Domu Samopomocy w Radomiu. Placówka została zamknięta. Ośrodek pomaga osobom cierpiącym na schorzenia psychiczne, a także niepełnosprawnym intelektualnie.

- Placówka została zamknięta w związku z wykryciem zakażenia koronawirusem u dwóch pracownic - przekazała w sobotę rzeczniczka prezydenta Radomia Katarzyna Piechota-Kaim.

Dodała, że do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu została przekazana lista około 20 osób, które w ostatnim czasie korzystały ze wsparcia Środowiskowego Domu Samopomocy. Sanepid podejmie teraz decyzję, kogo należy objąć kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznym.

Ogniska epidemii w Radomiu

Środowiskowy Dom Samopomocy przy Dzierzkowskiej w Radomiu to ośrodek wsparcia dla osób dorosłych przewlekle psychicznie chorych, głównie z rozpoznaniem schizofrenii oraz dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. W placówce odbywają się różnego rodzaju zajęcia, terapie oraz treningi umiejętności społecznych.

Środowiskowy Dom Samopomocy w RadomiuGoogle Maps

ŚDS jest kolejną placówką w Radomiu, w której potwierdzono zakażenia koronawirusem. Pojedyncze przypadki odnotowano także między innymi w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, w jednym z przedszkoli oraz w szkole podstawowej.

Od ponad dwóch tygodni w Radomiu nie działa również jeden ze żłobków. Pozytywne wyniki na obecność koronawirusa stwierdzono u 12 dzieci, 11 rodziców i 4 pracowników placówki. Pierwsza zachorowała jedna z opiekunek. W kolejnych dniach SARS-CoV-2 wykryto u następnych 26 osób.

Z powodu koronawirusa w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu zawieszona jest działalność trzech oddziałów: neurochirurgii, reumatologii i neurologii. Wstrzymano też przyjęcia na oddział wewnętrzny i okulistykę.

Sytuacja epidemiologiczna w Radomiu

Jak wynika z danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu, aktualnie objętych kwarantanną domową jest ponad 900 osób z Radomia i powiatu radomskiego. W izolacji domowej przebywa 112 osób, a w izolatorium - 13. Sanepid objął nadzorem epidemiologicznym 331 osób.

Od początku epidemii w Radomiu i powiecie radomskim odnotowano 60 zgonów z powodu COVID-19.

Autor:dg//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości