Gospodarka dotknięta pandemią. "Jedna branża radzi sobie całkiem dobrze"

Autor:
Jacek
Tacik/akr//bb
Źródło:
tvn24.pl
"Jedna branża radzi sobie całkiem dobrze". Vlog Jacka Tacika
"Jedna branża radzi sobie całkiem dobrze". Vlog Jacka TacikaTVN24
wideo 2/23
TVN24We vlogu Jacka Tacika o branży budowlanej w czasie epidemii

Ograniczenia, nałożone w związku z rozprzestrzeniania się koronawirusa, mocno uderzyły w wiele firm. - Ale w czasach koronawirusa, w czasach pandemii, jedna branża radzi sobie całkiem dobrze. To branża budowlana - pokazuje dziennikarz TVN24 Jacek Tacik w trzecim odcinku swojego wideobloga.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Obostrzenia dotyczące przemieszczania się i gromadzenia ludzi, ograniczenia w handlu i szczególne zasady bezpieczeństwa obowiązują wszystkich Polaków. Dla wielu firm jest to kłopotliwa sytuacja.

CZYTAJ RAPORT TVN24.PL: KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE >>>

- Branża hotelarska, gastronomiczna, eventowa to te, które wpadły już w duże tarapaty. Zwolnienia, cięcia, a nawet bankructwa. Ale w czasach koronawirusa, w czasach pandemii, jedna branża radzi sobie całkiem dobrze. To branża budowlana - mówi dziennikarz TVN24 Jacek Tacik w swoim wideoblogu.

Sytuacja "relatywnie dobra"

Damian Kazimierczak z Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa ocenia w rozmowie z Tacikiem, że sytuacja w branży jest dynamiczna, ale - szczególnie dla dużych firm - "relatywnie dobra".

- Większość dużych firm zgromadziło rezerwy gotówkowe, które pozwalają im w ograniczonym zakresie w tych trudnych warunkach funkcjonować - wyjaśnia. Przekonuje przy tym, że "zdecydowanie gorzej wygląda sytuacja mniejszych i średnich firm, których mamy w sektorze budownictwa dość dużo".

- W ostatnim czasie zostały one dotknięte bardzo dużym problemem odpływu pracowników zagranicznych, na których te firmy opierały swoją działalność. Faktycznie jest to bardzo duży problem, ponieważ w wielu przypadkach odpływ pracowników ukraińskich sparaliżował działalność tych firm - mówi Kazimierczak.

Dziennikarz TVN24 zwraca uwagę, że chociaż teraz sytuacja w tej branży jest dość dobra, to "eksperci już alarmują, że suchą stopą przez ten kryzys nie da się przejść".

Vlog_001: "Nie spodziewałbym się, że pustka, cisza i spokój mogą być tak przytłaczające"

Vlog_002: Czy można było przewidzieć przyszłość? "Pierwsze ostrzeżenia zupełnie zostały zignorowane"

Autor:Jacek Tacik/akr//bb

Jacek Tacik

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości