Najnowsze

Wiceprezydent USA z negatywnym wynikiem po badaniu

Najnowsze

Autor:
mtom
Źródło:
PAP
Prezydent USA Donald Trump przekazał komunikat o swoim stanie zdrowia po zakażeniu koronawirusemTwitter
wideo 2/9
Prezydent USA Donald Trump zakażony koronawirusem

Wiceprezydent USA "pozostaje w dobrym zdrowiu" - oświadczył Biały Dom po tym, gdy Mike Pence uzyskał negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Kilka godzin wcześniej poinformowano, że prezydent Donald Trump wraz z małżonką Melanią są zakażeni SARS-CoV-2.

Rzecznik Pence'a poinformował na Twitterze, że rano wiceprezydent i jego małżonka uzyskali wynik negatywny na obecność Covid-19. "Wiceprezydent Pence pozostaje w dobrym zdrowiu i życzy Trumpom sukcesu w procesie wyzdrowienia" - przekazał Devin O'Malley, rzecznik Pence'a.

Koronawirus nie został też zdiagnozowany u ministra finansów USA Stevena Mnuchina.

Kilka godzin wcześniej prezydent Trump poinformował na Twitterze, że czwartkowe testy wykryły u niego i pierwszej damy Melanii Trump koronawirusa. Na nieco ponad miesiąc przed wyborami ubiegający się o reelekcję 74-letni prezydent do zdrowia dochodzić będzie na kwarantannie w Białym Domu.

Osobisty lekarz Trumpa Sean Conley przekazał, że prezydent i jego 50-letnia małżonka czują się dobrze i planują pozostać w Białym Domu w trakcie powrotu do zdrowia. Jak dodał, amerykański przywódca ma swoje obowiązki wykonywać "bez zakłóceń".

W medycznych komunikatach Białego Domu nie ma żadnych informacji o ewentualnych objawach choroby u pary prezydenckiej.

Autor:mtom

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości