Najnowsze

Najnowsze

Majchrowski: Schetyna mówił, że cała opozycja mnie poprze

Schetyna był u mnie kiedyś, porozmawialiśmy bardzo sympatycznie. Oświadczył, że jeżeli bym startował, to cała opozycja by mnie popierała - mówił w "Faktach po Faktach" Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa od 2002 roku. Jak zapowiedział w czwartek, będzie ubiegał się o piątą kadencję. Gościem pierwszej części programu był profesor Grzegorz Kołodko, były wicepremier i minister finansów.

PAP: Morawiecki pojedzie do Merkel

19 czerwca premier Mateusz Morawiecki złoży wizytę w Berlinie, gdzie spotka się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel - podała Polska Agencja Prasowa powołująca się na swoje źródła dyplomatyczne. Jeżeli do niego dojdzie, będzie to trzecie spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z szefową niemieckiego rządu.

Hofman: nie da się wygrać tej wojny

Druga wojna korytarzowa z dziennikarzami skończy się tak samo. Trzeba będzie się z niej wycofać - ocenił w "Kropce nad i" były rzecznik PiS. Odniósł się do decyzji marszałka Marka Kuchcińskiego o niewpuszczaniu dziennikarzy bez stałych przepustek do Sejmu.

Majchrowski: Schetyna mówił, że cała opozycja mnie poprze

Schetyna był u mnie kiedyś, porozmawialiśmy bardzo sympatycznie. Oświadczył, że jeżeli bym startował, to cała opozycja by mnie popierała - mówił w "Faktach po Faktach" Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa od 2002 roku. Jak zapowiedział w czwartek, będzie ubiegał się o piątą kadencję.

"Do połowy maja przedstawimy propozycje". Dworczyk odpowiada protestującym

Rząd wsłuchuje się w postulaty i problemy osób niepełnosprawnych - zapewnił w czwartek w Sejmie szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Jak dodał, do połowy maja rząd przedstawi "propozycje legislacyjne, które wyjdą w sposób pozytywny naprzeciw oczekiwaniom". Protest niepełnosprawnych i ich opiekunów trwa w Sejmie już ponad trzy tygodnie.

(Nie)żal Żalka

Jacek Żalek, Krystyna Pawłowicz, Stanisław Pięta, Ryszard Terlecki… to nazwiska tylko niektórych polityków, którzy brutalnie komentowali protest osób niepełnosprawnych w Sejmie. Dziś po kilku dniach Jacek Żalek przeprosił za swoje słowa na temat rodziców niepełnosprawnych. Przeprosiny zostały przyjęte. Serię niewybrednych komentarzy i opinii dotyczących protestu dorosłych osób niepełnosprawnych wygłaszanych przez posłów koalicji rządzącej oceniała w programie Tak Jest filozof i etyk Magdalena Środa.

Zeman w Warszawie: powinniśmy tworzyć nierozdzielną jedność

Potrzebna jest jak największa spójność Grupy Wyszehradzkiej, bo tylko działając wspólnie będziemy liczyć się w gremiach takich jak Unia Europejska i będziemy w stanie forsować wspólne interesy - mówili w czwartek w Warszawie prezydenci Polski i Czech, Andrzej Duda i Milosz Zeman.

Sprawa Igora Stachowiaka. Jeden z oskarżonych policjantów miał z nim wcześniej zatarg

Z akt śledztwa przesłanych przez poznańską prokuraturę do Sądu Rejonowego we Wrocławiu wynika, że jeden z policjantów oskarżonych w sprawie śmierci Igora Stachowiaka miał z nim wcześniej zatarg. Trzy lata przed śmiercią 25-latka w komisariacie przy ul. Trzemeskiej, funkcjonariusz podejmował wobec niego interwencję, po której Stachowiak zawiadomił prokuraturę, że został pobity.

Przyśpieszone posiedzenie Sejmu. Posłowie będą głosować w nocy

Posłowie mieli zebrać się w piątek, ale tego posiedzenia jednak nie będzie. Zaplanowany blok głosowań przesunięto na czwartkowy wieczór. Posłowie zostaną w Sejmie do późnej nocy. Mają przegłosować między innymi ustawę o obniżeniu uposażeń dla parlamentarzystów. W związku z tym w przyśpieszonym tempie zwołano Komisję Regulaminową, która nie odbyła się, bo z powodu informacyjnego chaosu zabrakło kworum.

Marek Magierowski z rekomendacją na ambasadora w Izraelu

Sejmowa komisja spraw zagranicznych udzieliła w czwartek pozytywnej opinii kandydaturze wiceszefa MSZ Marka Magierowskiego na stanowisko ambasadora RP w Izraelu. - Pierwszym, podstawowym zadaniem będzie załagodzenie napiętych relacji pomiędzy Polską a Izraelem - zapowiadał w czwartek Magierowski przed sejmową komisją.

Żalek z kwiatami i przeprosinami. Emocjonalna wymiana zdań

Jacek Żalek, poseł Porozumienia i wiceszef klubu Prawa i Sprawiedliwości, w czwartek przeprosił protestujących w Sejmie za słowa o "żywych tarczach". Przyniósł im bukiet kwiatów. - Proszę mi pozwolić wyrazić swoją skruchę i powiedzieć z serca, że żałuję. Tylko tego żałuję, że te słowa mogły ranić - oświadczył. Po trwającej kilkadziesiąt minut wymianie zdań protestująca Iwona Hartwich powiedziała: - Jako katolicy wybaczamy.

Trump: spotkam się z Kimem 12 czerwca

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump poinformował w czwartek, że spotka się z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem. Pierwsze w historii spotkanie przywódców tych krajów ma się odbyć 12 czerwca w Singapurze.

104-letni naukowiec poddał się eutanazji

Australijski botanik i ekolog David Goodall w czwartek w Szwajcarii poddał się eutanazji, której odmówiono mu w jego kraju. Naukowiec zmarł w wieku 104 lat w Bazylei - poinformowała fundacja Exit International.

Kreml liczymy na "wstrzemięźliwość" Iranu i Izraela

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył w czwartek, że Moskwa jest zaniepokojona rosnącym napięciem między Iranem i Izraelem i dlatego liczy na to, że wszystkie strony okażą wstrzemięźliwość i ograniczą się wyłącznie do działań politycznych i dyplomatycznych.

Orban w expose: era liberalnej demokracji dobiegła końca

Przemawiając w parlamencie w Budapeszcie, premier Węgier Viktor Orban nakreślił w czwartek wizję swoich rządów. Po kolejnym zwycięstwie Fideszu w wyborach przyszedł czas na zastąpienie liberalnej demokracji, tradycyjną chrześcijańską demokracją - stwierdził w expose.

Zepsuł się i zablokował ulicę. Odleciał dopiero po pięciu godzinach

Kiedy zabrakło wolnej karetki, do starszego mężczyzny, który zasłabł w centrum Opola wysłano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Medycy zajęli się chorym, po czym odwieziony został wozem strażackim do najbliższego szpitala. Kiedy ratownicy chcieli wrócić do bazy, okazało się to niemożliwe - maszyna uległa awarii i została uziemiona na środku ulicy. Odleciała dopiero po ponad 5 godzinach.

Czekolady juz nie ma, ale prace na autostradzie wciąż trwają

Po "czekoladowym wypadku" na autostradzie A2 ruch na trasie Poznań-Warszawa jest wciąż ograniczony. W czwartek rano, po nocnej przerwie, na trasę wróciły służby. O godzinie 16 otwarto dwie nitki w kierunku Warszawy, za to ruch w stronę Poznania odbywa się jednym pasem. Służby naprawiają barierkę, którą zniszczyła ciężarówka. Wszystkie ślady po słodkiej masie zostały już wyczyszczone.