Najnowsze

Najnowsze

Osiem kobiet oskarża Morgana Freemana o molestowanie. Aktor wydał oświadczenie

Co najmniej osiem kobiet oskarżyło aktora Morgana Freemana o niewłaściwe zachowanie lub molestowanie - doniosła w czwartek telewizja CNN. Do takich przypadków miało dochodzić w czasie prac nad filmami lub w trakcie imprez promocyjnych. W opublikowanym oświadczeniu aktor przeprosił "wszystkie osoby, które czuły się dotknięte lub potraktowane bez szacunku".

Ośmioro terrorystów wysadziło się pasami szahida. Zabili tylko siebie

W prowincji Kirkuk w Iraku w czwartek późnym wieczorem grupa terrorystów samobójców usiłowała dokonać ataków przy użyciu pasów szahida z materiałami wybuchowymi. Otoczonych przez żołnierzy siedmioro zamachowców wysadziło się w powietrze, ósmy uciekł, ale został namierzony i również się wysadził. Nikt - oprócz terrorystów - nie zginął.

"Nobody is forcing the protesters out of the Sejm"

"I think it would be a bad idea for Janina Ochojska to mediate the talks, as she's the one saying "you have to persist to the very end". Clearly, she represents only one side of the dialogue," said the chief of the prime minister's office, Michał Dworczyk in "Kropka nad i".

Koniec nauczania indywidualnego niepełnosprawnych dzieci. "Haniebna sytuacja"

Zgodnie z nowym rozporządzeniem minister edukacji Anny Zalewskiej niepełnosprawnym dzieciom nie będzie przysługiwać nauczanie indywidualne w szkołach. Ich rodzice nazywają to wprost dyskryminacją. - Bez szkoły nie wyobrażamy sobie życia - mówiła reporterowi TVN24 mama jednego z niepełnosprawnych uczniów. - Przepisy są bardzo zagmatwane - podkreślała dyrektor Biura Edukacji Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, odnosząc się do zmian planowanych przez MEN. Materiał magazynu "Czarno na białym".

Zamknięte okna, zakazy i opuszczone szlabany. Sejm tylko dla "wybranych"

Ograniczone przepustki, odwołane szkolne wycieczki, zamknięte okna, opuszczone szlabany i kolejne zakazy dla dziennikarzy. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński tłumaczy, że chodzi o bezpieczeństwo. Inaczej jednak atmosferę panującą w polskim Sejmie oceniają dziennikarze, którzy od lat relacjonują wydarzenia z parlamentu. Materiał magazynu "Czarno na białym".

Kilkuset gości z zagranicy. Sesja Zgromadzenia NATO w Sejmie

W dniach 25-28 maja 2018 roku Sejm i Senat będą gospodarzami Wiosennej Sesji Zgromadzenia NATO. W stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości i w 550. rocznicę Parlamentaryzmu Rzeczypospolitej gmach przy Wiejskiej będzie miejscem kluczowych rozmów na temat najpoważniejszych wyzwań dotyczących obronności.

Pierwsza reakcja Pjongjangu po decyzji Trumpa

Wiceminister spraw zagranicznych Korei Północnej Kim Kye Gwan oświadczył, że jego kraj jest gotów do rozwiązywania problemów z USA "kiedykolwiek i jakkolwiek" - poinformowała w piątek północnokoreańska agencja prasowa KCNA. Jest to pierwsza reakcja Pjongjangu na odwołanie przez prezydenta USA spotkania z Kim Dzong Unem.

Emocje, łzy, szarpanie. Protestujące chciały wywiesić baner w Sejmie

Dzień przed rozpoczęciem Zgromadzeni Parlamentarnego NATO protestujące w Sejmie chciały wywiesić przez okno baner w języku angielskim. Tak, by zagraniczni goście dowiedzieli się, jak traktuje się w Polsce najsłabszych. Straż Marszałkowska na to nie pozwoliła, ruszyła z interwencją i doszło do przepychanek. Były emocje, łzy i szarpanina, która trwała ponad godzinę.

Maduro zaprzysiężony na kolejną kadencję

Nicolas Maduro został w czwartek ponownie zaprzysiężony na prezydenta. Jego druga kadencja rozpocznie się jednak w styczniu 2019 roku i potrwa do 2025 roku. W ocenie między innymi Unii Europejskiej i USA wybory, w których zwyciężył Maduro, nie spełniały międzynarodowych standardów.

Niepełnosprawny dorabia do renty. Marzy o pracy pod dachem

O tym, co jest istotą protestu. Po tym, jak jedna z posłanek PiS stwierdziła, że rodzice niepełnosprawnych - zamiast uczyć swoje dzieci życia za publiczne pieniądze - powinni pomóc im w znalezieniu pracy, pokażemy historię 47-letniego Radka, którego codziennie na ulicy mijają setki, może nawet tysiące ludzi. Z trudem poruszający się mężczyzna prawdopodobnie jest najdłużej pracującym w jednej firmie ulotkarzem. W ten sposób - czy upał czy mróz - od lat dorabia do renty, bo ta nie starcza mu na życie. Marzy o pracy pod dachem, ale - jak opowiada Leszkowi Dawidowiczowi - takiej pracy nie może znaleźć.

Rodzinny protest w Sejmie

W zamkniętym jak twierdza Sejmie - od 37 dni protestuje małżeństwo Milewiczów z dwoma niepełnosprawnymi córkami, które nie mówią, z trudem się poruszają i wymagają ciągłej opieki. Od ponad miesiąca na sejmowej posadzce - nie narzekają, bo - jak mówią - ciężko to już w życiu mieli, a teraz walczą o to, żeby było lepiej. W tej walce wspiera ich pracodawca pana Karola, choć - co ciekawe - sam, jak przyznaje w rozmowie z Jackiem Smarujem - jest zwolennikiem obecnej władzy.

PO: znikną dane o kosztach policyjnej ochrony

Czy policja chce ukryć koszty zabezpieczania imprez masowych i wydarzeń politycznych? Do tej pory było to przejrzyste, ale po lekturze pisma, które otrzymał z Komendy Głównej Policji poseł Platformy Obywatelskiej Cezary Tomczyk można stwierdzić, że transparentności nie będzie. Bo w piśmie jest mowa o dużym uogólnieniu statystyk policyjnych kosztów.

Co zmienia RODO?

Od piątku wchodzi w życie RODO - ważne zmiany w ochronie danych osobowych. To efekt unijnego rozporządzenia. Nie wszyscy zdążyli się jeszcze oswoić z tą nazwą. Jest sporo pytań, w tym: czy lepiej będą chronione nasze dane i co to dla nas oznacza?

Prawo do leczenia bólu

Do konsultacji społecznych trafia projekt Ministerstwa Zdrowia, mający zagwarantować każdemu pacjentowi prawo leczenia bólu. Pacjenci i lekarze patrzą na projekt z nadzieją, bo osób zmagających się z chronicznym bólem, który uniemożliwia normalne funkcjonowanie, jest sporo.

Burzliwe spotkanie w Baranowie

Trudne pytanie i dużo emocji. I nie ma się co dziwić, bo chodzi o ziemię. Mieszkańcy Baranowa pytają o Centralny Port Lotniczy. Zapowiedź budowy jest, ale konkretnych odpowiedzi brak, stąd coraz większe poruszenia. Bo jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Za ile będą wykupione ziemie, czy mieszkańcom się to opłaca, co w przypadku kiedy odmówią? I czy za sumę, którą dostaną, będą mogli rozpocząć nowe życie?

Szkoła życia czy wykluczenia?

Końca protestu w Sejmie nie widać - kończy się za to indywidualne nauczanie dla niepełnosprawnych dzieci w szkołach. Rozporządzenie ministerstwa edukacji rodzice nazywają dyskryminacją. I choć minister Zalewska osobiście zapewnia, że o wykluczeniu nie ma mowy - to w praktyce są problemy, o czym opowiadają Marcinowi Gutowskiemu rodzice dzieci, których to dotyczy oraz dyrektorzy szkół i samorządowcy odpowiedzialni za oświatę.

Sejm jak twierdza

To już 37 dzień ich protestu i końca nie widać - widać za to, jak coraz bardziej zaostrza się kontrola Straży Marszałkowskiej. W czwartek doszło nawet do szarpaniny i przepychanek, gdy protestujący chcieli wywiesić przez okno transparent. Zamknięte okna, opuszczone szlabany, ograniczone przepustki, odwołane szkolne wycieczki i kolejne zakazy dla dziennikarzy. Marszałek Kuchciński tłumaczy, że chodzi o bezpieczeństwo - a Tomasz Marzec pyta - o czyje? I pokazuje - jak Sejm - symbol demokracji - staje się teraz oblężoną twierdzą.

Na hotelowym dachu, czyli tak trenują polskie WAGs

W Juracie trwa zgrupowanie reprezentacji Polski przed mistrzostwami świata w Rosji. Podczas gdy piłkarze przygotowywali się do mundialu na pierwszych treningach, o swoją formę postanowiły zadbać towarzyszące im żony i dziewczyny. Na dachu hotelu Bryza, pod okiem partnerki Tomasza Iwana - Natalii Jakuły, ćwiczyły m.in. Anna Fabiańska, Dominika Pazdan i Marta Glik.

Prezes krakowskiego Sądu Okręgowego z wotum nieufności od sędziów

Sędziowie z Sądu Okręgowego w Krakowie zdecydowali o wotum nieufności dla prezes sądu Dagmary Pawełczyk-Woickiej. W uchwale podkreślono, że przyjęcie przez nią funkcji prezesa "jest wyrazem lekceważenia porządku konstytucyjnego" i zwrócono uwagę na jej "brak wystarczających kwalifikacji i doświadczenia oraz brak umiejętności współpracy z pozostałymi organami sądu".

Dworczyk: tak, wprowadzamy podatek

Myślę, że to byłby zły pomysł, gdyby mediatorem była Janina Ochojska, która mówi "musicie wytrwać do końca". Ewidentnie jest to jedna ze stron sporu - ocenił w "Kropce nad i" Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Przyznał, że rząd PiS "wprowadza podatek dla osób, które zarabiają ponad milion złotych rocznie". - Obiecywaliśmy solidarne państwo i staramy się je budować - dodał.

"Program socjalny PiS jest oportunistyczny, cyniczny, ułożony pod potrzeby wyborcze"

Rząd postanowił przeczekać ten protest. Obawia się, żeby nie otworzyć drzwi dla innych tego typu wydarzeń - mówił w "Faktach po Faktach" o proteście osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie były minister spraw zagranicznych i były minister finansów Andrzej Olechowski. - Im dłużej ten protest trwa, tym większe jest ryzyko, że zdarzy się coś bardzo przykrego - uznał. Gośćmi drugiej części programu byli Stanisław Tyszka i Jakub Stefaniak.

"Program socjalny PiS jest oportunistyczny, cyniczny, ułożony pod potrzeby wyborcze"

Rząd postanowił przeczekać ten protest. Obawia się, żeby nie otworzyć drzwi dla innych tego typu wydarzeń - mówił w "Faktach po Faktach" o proteście osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie były minister spraw zagranicznych i były minister finansów Andrzej Olechowski. - Im dłużej trwa, tym większe jest ryzyko, że zdarzy się coś bardzo przykrego - uznał.