Najnowsze

Najnowsze

"Nie możemy pozostać w milczeniu". Nowoczesna zawiadamia prokuraturę

Dzisiaj składamy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Wystosujemy też odpowiednie pismo do pana prezydenta - mówiła posłanka Nowoczesnej, Paulina Henning-Kloska podczas sejmowej konferencji w poniedziałek. Odniosła się do rasistowskich haseł, które pojawiły się na transparentach w trakcie sobotniego marszu narodowców w Warszawie. Do treści zawiadomienia oraz listu dotarła redakcja TVN24.

"Za każdym hashtagiem stoi człowiek". Marsz #MeToo w Hollywood

"Tak" znaczy "tak", a "nie" znaczy "nie" - z takim hasłem na ulice Los Angeles wyszły setki osób, by wziąć udział w niedzielnym marszu solidarności z ofiarami molestowania seksualnego. Akcja była inspirowana popularną kampanią społecznościową #MeToo.

Pierwsze Oscary wręczone. Temat skandali seksualnych pominięty

W sobotę pięciu wybitnych ludzi filmu odebrało tegoroczne honorowe Oscary. Jak donoszą amerykańskie media, w trakcie Gali Nagród Gubernatora temat skandali związanych z przemocą seksualną, jakie w ostatnich tygodniach wstrząsnęły Hollywood, został pominięty.

Śmierć przyszła z nieba. Po 54 latach od katastrofy mieszkańcy wsi nadal znajdują części myśliwca

Dokładnie 54 lata temu, 13 listopada 1963 roku, sowiecki myśliwiec przelatując nad niewielką wsią Łaziska (woj. dolnośląskie), zamienił się w śmiercionośną kulę ognia i runął na jeden z domów wielorodzinnych. W katastrofie zginęły dwie młode osoby. Z budynku zostały ruiny, które jeszcze przez kilka tygodni ochraniane były przez Armię Radziecką. Żołnierze usilnie szukali szczególnie jednego, tajemniczego przedmiotu.

Unia zatwierdziła sankcje wobec Wenezueli

Ministrowie spraw zagranicznych państw Unii Europejskiej zatwierdzili w poniedziałek sankcje na Wenezuelę, wzywając jednocześnie rządzących tym krajem do przywrócenia legitymizacji demokratycznej władzy w drodze wolnych wyborów.

"Nikt na świecie nie chciałby, żeby Tajwan był wichrzycielem"

Tajwan zapewnił Stany Zjednoczone, że nie chce stwarzać problemów w Cieśninie Tajwańskiej – powiedział w poniedziałek wysłannik Tajpej na szczyt APEC w Wietnamie. Wyraził on również zadowolenie z nieformalnych interakcji z przedstawicielami USA w kuluarach szczytu.

"Ludzie gór" pomagają chorej taterniczce

Przygodę Anny Król z górami przerwał udar. Zamiast zdobywać kolejne szczyty, musi każdego dnia walczyć o swoje zdrowie. W tej walce chcą jej pomóc inni miłośnicy Tatr. Zorganizowali aukcję, podczas której licytować można 65 wyjątkowych fotografii.

Schetyna do Szydło i Kaczyńskiego: Dość! Zdelegalizować organizatorów

- W sobotę w Warszawie i Wrocławiu Polska miała twarz agresji, ksenofobii i nazizmu. Odpowiedzialni za to są PiS, Jarosław Kaczyński i ich polityka nienawiści - przekonywał szef PO Grzegorz Schetyna. Zaapelował, by premier i prezes PiS odcięli się od sobotnich wydarzeń i podkreślił też, że należy zdelegalizować organizacje, które przygotowały marsz.

"Lamoterapia" w domu starców. Niecodzienna inicjatywa opiekunów

Terapeutyczne cechy lam wykorzystuje się w domach starców, szkołach oraz podczas prywatnych imprez, takich jak spotkania rodzinne, a nawet wesela. Pomimo dużych rozmiarów, te oswojone lamy to przyjazne i serdeczne w kontakcie z człowiekiem zwierzęta. Organizacja z miasta Vancouver w stanie Waszyngton na zachodzie USA wozi po kraju lamy i - nieco od nich mniejsze - alpaki. Zwierzęta robią furorę swoim wyglądem i zachowaniem.

Loża prasowa 12.11.2017

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz w Loży Prasowej byli: Agnieszka Romaszewska-Guzy, dyrektor Telewizji Biełsat, Andrzej Stankiewicz z Onetu, Piotr Stasiński z Gazety Wyborczej oraz Mariusz Janicki z Polityki. Komentatorzy dyskutowali w głównej mierze o obchodach święta niepodległości i towarzyszącym temu wydarzeniom. Główne miejsce zajęła kwestia marszu narodowców i rasistowskich haseł, które pojawiły się w jego trakcie. Komentatorzy odnieśli się także do proponowanych przez Prawo i Sprawiedliwość zmian w ordynacji wyborczej oraz relacji między Warszawą a Kijowem.

Kiedy premier wylądował, zorientował się, że "coś jest nie tak". Kulisy nagłej dymisji

Saudyjczykom nie spodobało się to, co usłyszeli. Na lotnisku nikt na niego nie czekał, zabrano mu telefon, dzień później odczytał swoją rezygnację - agencja Reutera opisuje kulisy niespodziewanego wyjazdu premiera Libanu do Arabii Saudyjskiej i złożenia przez niego urzędu. Rezygnacja ta zagraża zaostrzeniem rywalizacji saudyjsko-irańskiej w Libanie i destabilizacją państwa.

"Totalna kapitulacja, prezydent wymiękł. Nad pałacem powiewa biała flaga"

- To jest zwykła zmowa polityczna, a nie żaden kompromis. Brutalny podział politycznych łupów pomiędzy prezydentem a PiS-em - tak Kamila Gasiuk-Pihowicz (Nowoczesna) skomentowała przeciągające się negocjacje prezydenta Andrzeja Dudy i obozu rządzącego w sprawie ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. - Widać światełko w tunelu - ocenił z kolei Jan Mosiński (PiS).

"Panie redaktorze może następny zestaw pytań"

Tym razem do egzaminu z wiedzy o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach listopada 2007 roku przystąpiła była minister edukacji narodowej. Na 10 pytań Tomasza Sianeckiego odpowiada Krystyna Szumilas z Platformy Obywatelskiej.

Polska Kronika Faktowa 12.11.2017

Spotkanie prezydenta z przyszłym premierem, kłopoty z wyborem marszałka Sejmu, trzęsienie ziemi w Prawie i Sprawiedliwości oraz komitet kolejkowy po unijne dotacje. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 12.11.2017

Jak co tydzień dziennikarze podróżują w czasie i tym razem przenoszą się do połowy listopada 2007 roku. Wspominają najważniejsze i najciekawsze wydarzenia tamtych dni, a wśród nich przede wszystkim inauguracyjne posiedzenie Sejmu VI kadencji oraz powolne kształtowanie się nowego rządu z Donaldem Tuskiem na czele.