Najnowsze

Najnowsze

Trump zgodził się na spotkanie z Kim Dzong Unem. "Może odnieść ogromne zwycięstwo"

- Donald Trump wiele przegrać nie może, a może odnieść ogromne zwycięstwo potrzebne mu z rozmaitych względów - mówił o planowanym spotkaniu prezydenta USA z Kim Dzong Unem profesor Zbigniew Lewicki, amerykanista z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. - Jeżeli to się uda, to będzie ogromny sukces, odsunięcie groźby, denuklearyzacja - dodał gość programu "Horyzont" w TVN24. Z kolei Michał Baranowski, dyrektor German Marshall Fund, podkreślał, że już sama zgoda na spotkanie "to wygrana Kima".

Bez przełomu w sprawie amerykańskich ceł

Spotkanie komisarz Unii Europejskiej do spraw handlu Cecilii Malmstroem z przedstawicielem USA do spraw handlu Robertem Lighthizerem w kwestii wyłączenia Wspólnoty spod amerykańskich ceł na stal i aluminium nie przyniosło rozstrzygnięcia. Rozmowy będą kontynuowane w przyszłym tygodniu.

Trump o karze śmierci za narkotyki

Prezydent Donald Trump powiedział podczas wiecu w Pensylwanii, że Stany Zjednoczone powinny rozważyć wprowadzenie kary śmierci lub dożywotniego więzienia za przestępstwa narkotykowe.

Profesor Zbigniew Lewicki i Michał Baranowski

Kryzys zdecydowanie jest, ale raczej amerykańsko-polski niż polsko-amerykański, bo chociaż wywołany bardziej przez nas, to realizowany w USA - ocenił w programie "Horyzont" w TVN24 profesor Zbigniew Lewicki, amerykanista z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jego zdaniem wizyta Krzysztofa Szczerskiego w Waszyngtonie jest najlepszym dowodem, że "nasze możliwości są zamrożone". Michał Baranowski, dyrektor German Marshall Fund, zauważył, że problem w relacjach amerykańsko-polskich nie ogranicza się do burzy wokół nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, ale zaczął się już wcześniej.

"Znam tę osobę, ale nie uważam jej za swojego przyjaciela"

Chodzi o biznesmena Jewgienija Prigożyna - biznesmena wiązanego przez media między innymi z rosyjską firmą najemniczą (tak zwaną Grupą Wagnera) i "fabryką trolli" z Petersburga. Między innymi o Prigożyna spytała Putina Megyn Kelly w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji NBC.

Kaczyński: cel naszych marszów zostanie wypełniony

Wiemy na pewno, że to, co zostało ustalone przez tak zwaną komisję Anodiny i komisję Jerzego Millera, to nie jest prawda - oświadczył Jarosław Kaczyński w sobotę podczas obchodów 95. tak zwanej miesięcznicy smoleńskiej przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

"Sejm całkowicie zlekceważył ustalenia zawarte w Konstytucji"

- Sejm nie jest uprawniony do stanowienia, kto z sędziów ma reprezentować środowisko sędziowskie - wskazywał w "Faktach po Faktach" konstytucjonalista profesor Andrzej Zoll, były prezes Trybunału Konstytucyjnego i były Rzecznik Praw Obywatelskich. Gościem drugiej części programu była Barbara Nowacka (stowarzyszenie Inicjatywa Polska).

"Nasze możliwości w USA są zamrożone"

Kryzys zdecydowanie jest, ale raczej amerykańsko-polski niż polsko-amerykański, bo chociaż wywołany bardziej przez nas, to realizowany w USA - ocenił w programie "Horyzont" w TVN24 profesor Zbigniew Lewicki, amerykanista z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jego zdaniem wizyta Krzysztofa Szczerskiego w Waszyngtonie jest najlepszym dowodem, że "nasze możliwości są zamrożone".

"Sejm całkowicie zlekceważył ustalenia zawarte w Konstytucji"

Sejm nie jest uprawniony do stanowienia, kto z sędziów ma reprezentować środowisko sędziowskie - wskazywał w "Faktach po Faktach" konstytucjonalista profesor Andrzej Zoll, były prezes Trybunału Konstytucyjnego i były Rzecznik Praw Obywatelskich. - To jest jakieś całkowite nieporozumienie - ocenił.

"Wiedzieliśmy, że trzeba być przeciw"

Minęło 50 lat od wydarzeń Marca '68. O swoich przeżyciach z tamtych dni mówiły w programie "Babilon" TVN24 BiS pisarka Krystyna Kofta, profesor Magdalena Środa i była minister kultury i sztuki Izabella Cywińska.

Odebrali mu obywatelstwo, emigrował do Danii. Marzec '68 w filmie "Statek"

W latach 60. XX wieku był twórcą popularnych programów telewizyjnych, po Marcu '68 na fali antysemickiej nagonki musiał wyjechać z kraju. Marian Marzyński emigrował do Kopenhagi w Danii. Wraz z innymi uchodźcami z Polski zamieszkał tymczasowo na statku. W TVN24 jego film dokumentalny "Skibet" (pol. "Statek") opowiadający o losach przymusowych emigrantów.

59 lat od krwawego powstania. Tybetańczycy demonstrują na świecie

Na sobotę przypada Dzień Tybetańskiego Powstania Narodowego upamiętniający antychińskie powstanie w Tybecie z 1959 roku. Z tej okazji co roku w wielu państwach świata tybetańscy aktywiści organizują wiece, aby uczcić pamięć tych, którzy oddali swoje życie w walce o wolny Tybet.

Rekordowa liczba "ciemnych lotów" nad Bałtykiem

W ubiegłym roku odnotowano wzmożoną aktywność rosyjskich samolotów wojskowych w rejonie Morza Bałtyckiego. Było ich trzy razy więcej niż w 2012 roku - powiedział w sobotę główny dowódca fińskich sił zbrojnych generał Jarmo Lindberg cytowany przez koncern medialny Lännen Media.

Znaleźli ponad 60 tysięcy litrów nieznanej substancji

Substancję niewiadomego pochodzenia znaleziono na posesji w miejscowości Borsk (Pomorskie). Policjanci zabezpieczyli 60 pojemników o pojemności tysiąca litrów każdy, beczki oraz pojemniki 20-litrowe. - Teraz musimy ustalić, czy ta substancja zagraża życiu i zdrowiu oraz kto ją przywiózł - mówi Piotr Kwidziński z policji w Kościerzynie.

Mellibruda: Zakupy nas irytują, ale i nakręcają. To przyzwyczajenie na poziomie uzależnienia

Myślę, że to przyzwyczajenie jest już na poziomie uzależnienia – komentował niedzielne zakupy Polaków w centrach handlowych profesor Leszek Mellibruda, specjalista od uzależnień. – A co często kryje się u podstaw? Lęk. Poczucie zagrożenia, że nam zabraknie, wykupią - mówił. Przekonywał, że zakupy nie dają nam przyjemności. Przeciwnie – irytują nas, ale w pewnym sensie również nakręcają. Ekspert zauważył we "Wstajesz i weekend" w TVN24, że kryje się w tym pewien paradoks. - Gdyby spytać nas, czy lubimy przebywać w tłumie, to pewnie 90 procent z nas powiedziałoby: nie znoszę tłumu. Natomiast większość z nas pędzi do takiego miejsca, gdzie są ludzie - dodał.

Powstrzymała złodzieja i uratowała dziecko. Dramatyczna interwencja matki

Amerykanka powstrzymała kradzież samochodu i uratowała siedzącego w nim dwuletniego synka. Wcześniej do zaparkowanego przy ulicy auta podszedł mężczyzna i próbował nim odjechać. Zdarzenie, do którego doszło w środę w mieście Bremerton w stanie Waszyngton, zostało nagrane przez kamerę monitoringu. 24-latek został schwytany. Według policji, mógł być pod wpływem narkotyków.