Zderzyły się dwa auta, jedno wpadło na kapliczkę

Do wypadku doszło w piątek
Dwie osoby trafiły do szpitala
Źródło: tvn24.pl

Dwie osoby wymagały hospitalizacji po wypadku, do którego doszło w Zakulinie niedaleko Łyszkowic (woj. łódzkie). Kierowca jednego z samochodów został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Skierniewicach.

O wypadku służby zostały poinformowane w piątek po godzinie 16:51. - Auta zderzyły się na skrzyżowaniu dróg powiatowych. 59-latek kierujący toyotą wymusił pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniu, gdzie znajduje się znak stop i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym seatem kierowanym przez 65-latka, który podróżował z pasażerką - opowiada nadkomisarz Urszula Szymczak z policji w Łowiczu.

Do wypadku doszło w piątek
Do wypadku doszło w piątek
Źródło: Ochotnicza Straż Pożarna Czatolin

Seat po wypadku zjechał z drogi i zawisł na przydrożnej kapliczce.

- Kierowca seata był trzeźwy w momencie zdarzenia. Od kierowcy toyoty została pobrana krew do badania. Dzięki wynikom będziemy wiedzieć, czy miał w organizmie substancje, które mogłyby wpłynąć na jego percepcję - zaznacza policjantka.

Śmigłowcem do szpitala

Zdjęcia z miejsca wypadku opublikowali strażacy-ochotnicy z Czatolina. Jak czytamy w opublikowanej przez nich notatce w mediach społecznościowych, ich działania polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku. Strażacy odłączyli akumulatory w rozbitych samochodach i pomogli ewakuować poszkodowanych.

59-letni kierowca toyoty został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierowca drugiego z aut nie wymagał pomocy medycznej. Do szpitala w Skierniewicach musiała zostać przetransportowana jego pasażerka.

Poszkodowane zostały trzy osoby
Poszkodowane zostały trzy osoby
Źródło: Ochotnicza Straż Pożarna Czatolin
TVN24
Dowiedz się więcej:

TVN24

Czytaj także: