Nad morze, w góry, do Warszawy, Poznania i Wrocławia. Łódź pierwszym miastem z ringiem autostradowo-ekspresowym

Autor:
pk//rzw
Źródło:
tvn24.pl
Łódź pierwszym miastem z ringiem autostradowo-ekspresowym
Łódź pierwszym miastem z ringiem autostradowo-ekspresowymlodz.pl/TVN24
wideo 2/5
lodz.pl/TVN24Łódź pierwszym miastem z ringiem autostradowo-ekspresowym

W połowie lipca otwarty dla ruchu zostanie 16-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S14, od Aleksandrowa Łódzkiego do Słowika pod Zgierzem. Oznacza to, że Łódź jako pierwsze miasto w Polsce zyska pełny ring autostradowo-ekspresowy. - Już teraz poprawę czują mieszkańcy Konstantynowa, Pabianic, Ksawerowa, czy Rzgowa. Tam ruch ciężki się zmniejszył, za chwilę tak się stanie w Zgierzu - mówi rzecznik łódzkiego oddziału GDDKiA.

Budowa drogi ekspresowej S14 jest podzielona na dwa odcinki. Pierwszy z nich - liczący ponad 12 kilometrów długości, od węzła Łódź Lublinek do węzła Aleksandrów Łódzki - został otwarty w czerwcu ubiegłego roku. Drugi - liczący ponad 16 kilometrów, od węzła Aleksandrów Łódzki do Słowika pod Zgierzem - zostanie otwarty w połowie lipca.

Łódź pierwszym miastem z ringiem autostradowo-ekspresowymlodz.pl

Łódź pierwszym miastem w Polsce z ringiem autostradowo-ekspresowym

Wybudowanie drogi ekspresowej S14 powoduje, że Łódź jako pierwsze miasto w Polsce będzie miało tak zwany ring autostradowo-ekspresowy. - Od strony północnej mamy autostradę A2, na wschodzie autostradę A1, na południu drogę ekspresową S8. Kończona właśnie na zachodzie S14 domknie ten ring drogowy - opisał rzecznik łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Maciej Zalewski.

Łódź pierwszym miastem z ringiem autostradowo-ekspresowymTVN24

Dodał, że dzięki temu w miastach aglomeracji łódzkiej zmniejszył się ruch samochodów ciężarowych i poprawiło się bezpieczeństwo. - Już teraz poprawę czują mieszkańcy Konstantynowa Łódzkiego, Pabianic, Ksawerowa, czy Rzgowa. Tam ruch ciężki się zmniejszył, za chwilę tak się stanie w Zgierzu, który w godzinach szczytu jest zakorkowany - podkreślił rzecznik GDDKiA w Łodzi. Dzięki ringowi autostradowo-ekspresowemu mieszkańcy aglomeracji łódzkiej będą mogli wygodniej dojechać nad morze, w góry, do Warszawy, Poznania i Wrocławia. Koszt budowy całej zachodniej obwodnicy Łodzi - drogi ekspresowej S14 - to blisko 2 miliardy złotych.

Łódź pierwszym miastem z ringiem autostradowo-ekspresowymlodz.pl
Łódź pierwszym miastem z ringiem autostradowo-ekspresowym
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pk//rzw

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: lodz.pl

Pozostałe wiadomości