Trzy, a miejscami nawet cztery pasy. Poszerzą A2 pomiędzy Warszawą a Łodzią

Autor:
bż/gp
Źródło:
tvn24.pl/PAP
Autostrada A2
Autostrada A2
TVN24
TVN24Autostrada A2

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych ogłosiła przetarg na projekt rozbudowy autostrady A2 pomiędzy węzłami Łódź Północ i podwarszawską Konotopą. W 2025 mają ruszyć prace, podczas których jezdnie w obu kierunkach mają być poszerzone o trzeci pas. Pomiędzy węzłami Pruszków i Konotopa pasy mają być cztery.

O ogłoszeniu przetargu poinformował w poniedziałek Tomasz Kwieciński, pełniący obowiązki dyrektora łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Podczas konferencji zorganizowanej w Obwodzie Utrzymania Autostrady w Nieborowie w woj. łódzkim przekazał, że postępowanie przetargowe na opracowanie dokumentacji projektowej rozbudowy A2 przeprowadzi łódzki oddział GDDKiA.

- Dotyczy to również rozbudowy do czterech pasów odcinka autostrady między węzłami Konotopa i Pruszków - przekazał Kwieciński.

Dodał, że wykonawca zostanie wybrany w połowie br. i od podpisania umowy będzie miał 18 miesięcy na opracowanie projektu.

Czytaj też: odcinki dróg, które mają zostać otwarte w 2023 roku. Lista.

Wykorzystają przestrzeń pomiędzy jezdniami

Inwestycja na A2 między Warszawą a Łodzią będzie polegać na dobudowie dodatkowych pasów ruchu po wewnętrznych stronach obu jezdni istniejącej autostrady na długości ok. 89 km, w tym ok. 46 km w woj. łódzkim. Wykorzystany do tego celu będzie szeroki pas dzielący.

Czytaj też: drożej na autostradzie A2.

Docelowo autostrada będzie miała od węzła Konotopa do węzła Pruszków w woj. mazowieckim dwie jezdnie po cztery pasy ruchu, natomiast dalszy odcinek do węzła Łódź Północ będzie posiadał dwie jezdnie po trzy pasy ruchu.

Do pożaru doszło w centrum Zgierza
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bż/gp

Źródło: tvn24.pl/PAP

Źródło zdjęcia głównego: GDDKiA w Łodzi

Pozostałe wiadomości