TVN24 | Kultura i styl

Aktorka komediowa Kathy Griffin ma raka. Przejdzie operację usunięcia połowy płuca

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
asty\mtom
Źródło:
Reuters

Amerykańska aktorka komediowa i prezenterka telewizyjna Kathy Griffin poinformowała, że zdiagnozowano u niej raka płuc. 60-latka przekazała w mediach społecznościowych, że planuje poddać się operacji usunięcia części płuca.

"Mam raka. Przejdę operację, podczas której usunięta zostanie połowa mojego lewego płuca. Tak, mam raka, chociaż nigdy nie paliłam papierosów" – napisała na Twitterze amerykańska aktorka komediowa i prezenterka telewizyjna Kathy Griffin.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

60-latka poinformowała, że lekarze prowadzący są dobrej myśli, ponieważ rak został wykryty na wczesnym etapie. "Szczęśliwie nie będę musiała przechodzić chemioterapii ani radioterapii, a po operacji powinnam normalnie oddychać. Powinnam wrócić do zdrowia w ciągu około miesiąca" – napisała 60-latka.

Kathy GriffinBirdie Thompson/AdMedia/PAP/EPA

Utrata pracy po incydencie z udziałem Donalda Trumpa

"Jestem w pełni zaszczepiona przeciwko COVID-19. Gdybym była niezaszczepiona, konsekwencje mogłyby być dużo bardziej poważne" – stwierdziła aktorka. "Róbcie na bieżąco badania lekarskie. To może uratować wam życie" – dodała.

Kathy Griffin została dwukrotnie wyróżniona nagrodą Emmy – od 2017 roku pozostaje w cieniu, kiedy to straciła pracę i umowy reklamowe po tym, jak zamieściła w mediach społecznościowych zdjęcie ze sztuczną odciętą głową ówczesnego prezydenta USA Donalda Trumpa.

W sprawie incydentu amerykańskie Secret Service wszczęło dochodzenie. Ostatecznie przeciwko aktorce nie podjęto żadnych kroków prawnych.

Autor:asty\mtom

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Birdie Thompson/AdMedia/PAP/EPA