TVN24 | Kultura i styl

Robin Parkinson nie żyje. Aktor znany z serialu "'Allo 'Allo!" miał 92 lata

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
mbl/mro
Źródło:
BBC
Robin Parkinson nie żyje. Akor miał 92 lata
Family handout/Press Association/East News Robin Parkinson nie żyje. Akor miał 92 lata

Brytyjski aktor Robin Parkinson zmarł w wieku 92 lat. Znany był między innymi z roli w kultowym serialu "'Allo 'Allo!", gdzie wcielił się w rolę Ernesta LeClerca.

"Odszedł w spokojny sposób, z żoną i córkami przy boku" - napisała rodzina w oświadczeniu. W mediach społecznościowych Robina Parkinsona pożegnała koleżanka z planu Vicki Michelle, która w "'Allo 'Allo!" grała Yvette Carte-Blanche.

"Wspaniale grał Ernesta LeClerca, był naprawdę kochanym człowiekiem. Dziś myślałam tylko o nim. Mam z nim piękne wspomnienia. Łącze się w bólu z rodziną. Spoczywaj w pokoju" - napisała 11 maja Michelle na Twitterze, dołączając zdjęcie z planu.

"'Allo 'Allo!" to komedia wojenna, której akcja toczy się w kawiarni, w małym francuskim mieście. Dni mijają spokojnie do czasu, aż ruch oporu postanawia ukryć tam dwóch angielskich lotników. Odtwórca głównej roli, aktor Gorden Kaye zmarł w 2017 roku.

Robin Parkinson urodził się w 1929 roku w Wielkiej Brytanii. Grał w wielu sztukach teatralnych, filmach i serialach komediowych, np. "Armia tatuśka", "Chcemy się bawić", "HI-DE-HI!" czy "The Two Ronnies". Był lektorem w programie dla dzieci "Button Moon", popularnym w Wielkiej Brytanii w latach 80.

Autor:mbl/mro

Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: Family handout/Press Association/East News

Pozostałe wiadomości