Przyznano MediaTory. Wśród laureatów reporter "Superwizjera"

"Jak z Tomasza Komendy zrobiono mordercę". Reportaż "Superwizjera"
"Jak z Tomasza Komendy zrobiono mordercę". Reportaż "Superwizjera"
tvn24
"Jak z Tomasza Komendy zrobiono mordercę". Reportaż "Superwizjera" tvn24

Reporter magazynu "Superwizjer" TVN Grzegorz Głuszak został w sobotę nagrodzony MediaTorem w kategorii DetonaTOR. Studenci dziennikarstwa polskich uczelni wyróżnili go za ujawnienie szczegółów 18-letniego niesłusznego pobytu w więzieniu Tomasza Komendy. Główną nagrodę 12. Plebiscytu MediaTory - statuetkę AuTORytet 2018 - odebrała dziennikarka i pisarka Małgorzata Szejnert.

Drugi raz z rzędu MediaTorem nagrodzono reportera "Superwizjera". W zeszłej edycji w kategorii nagrodę DetonaTOR za reportaż "Śmierć w komisariacie" otrzymał Wojciech Bojanowski.

MediaTory zostały przyznane w tym roku po raz dwunasty przez studentów dziennikarstwa z 23 polskich uczelni. Gala wręczenia nagród odbyła się w sobotę w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego z udziałem nominowanych we wszystkich kategoriach i studentów dziennikarstwa z całego kraju. Nagrody wręczono także laureatom w pozostałych ośmiu kategoriach.

"Niesamowite przeżycie"

Odbierając nagrodę AuTORytet 2018 Małgorzata Szejnert powiedziała, że "to niesamowite przeżycie dostać najwięcej głosów w powszechnych i wolnych wyborach od elektoratu, który jest młodszy o trzy pokolenia". - Powinnam elektoratowi powiedzieć coś krzepiącego i uczciwego, ale to na ogół nie idzie w parze. Ale to, co widzę tutaj jest niezwykle krzepiące - ta cała impreza, za którą jeszcze raz dziękuję - mówiła. Szejnert zwróciła uwagę na wiele problemów współczesności, z którymi przyjdzie mierzyć się nowym adeptom sztuki dziennikarskiej. - Przyszłość wymaga nowej wyobraźni i wielu wyrzeczeń, i staremu autorytetowi - czy też "autorytetce" - pozostają poczciwie słowa o prostych wartościach, takich jak: wspólnota, lojalność, współczucie, wdzięczność, wytrwałość i - przede wszystkim - prawda, i związana z nią zawsze odwaga, bo opór wobec kłamstwa bywa ryzykowny - mówiła Szejnert. - Ode mnie już nic nie zależy, albo prawie nic. Ale od was - wszystko - dodała, zwracając się do studentów. Wcześniej laureatami AuTORytetów byli: Kamil Durczok, Bogdan Rymanowski, Hanna Krall, Wojciech Mann, Monika Olejnik, Marek Niedźwiedzki, ks. Adam Boniecki, Wojciech Jagielski, Adam Michnik i Mariusz Szczygieł oraz Ewa Ewart.

DetonaTOR

W kategorii DetonaTOR za "publikacje, które wybuchły najgłośniej i najbardziej spektakularnie, nie tylko w świecie mediów" nagrodę otrzymał Grzegorz Głuszak za reportaż "25 lat za niewinność. Sprawa Tomasza Komendy" w programie "Uwaga!" TVN i "Superwizjer" TVN. Dziennikarza nagrodzono "za ujawnienie wstrząsających szczegółów 18-letniego niesłusznego pobytu w więzieniu Tomasza Komendy. Za zwrócenie uwagi na problem nadużywania władzy przez policję i prokuraturę". - Żadne pieniądze nie są w stanie wynagrodzić tego, co osoba skazana za pedofilię, gwałt, brutalne morderstwo przeżywa w zakładzie karnym. Ten człowiek był traktowany gorzej niż karaluchy i szczury. Nie ma żadnej sumy, która mogłaby wynagrodzić mu to, co przeżył - mówił o bohaterze swojego reportażu. Jak przyznał, sukces jego materiału może świadczyć o tym, że podążanie za newsem nie powinno wypierać rzetelnego dziennikarstwa, w którym poświęca się wiele czasu na zbadanie tematu.

TORpeda

W kategorii TORpeda za "udowadnianie, że szybkość i rzetelność nie muszą się wykluczać" nagrodę otrzymał Dawid Serafin z Onetu, doceniony za "przekrojowy reportaż będący efektem ponad rocznej pracy nad sprawą zabójstwa i oskórowania studentki sprzed 19 lat; za dotarcie do świadków, rzetelne dziennikarskie śledztwo i niezłomność w docieraniu do informacji w sprawie Roberta J., która została nazwana największą zagadką w historii polskiej kryminalistyki". Mówiąc o mechanizmie dziennikarskiego śledztwa, Serafin zaznaczył, że na początku zawsze przeważa chaos, "jakby rozsypało się puzzle, potem one zaczynają się łączyć. Sprawdza się wszystko, a potem, jak już uchwyci się jednej głównej osi, to dąży się w tym kierunku".

ProwokaTOR

W kategorii ProwokaTOR, przyznawanej "ludziom mediów za odważne decyzje, które dają nam do myślenia" nagrodę otrzymała Adriana Rozwadowska za cykl tekstów o firmie Amazon w "Gazecie Wyborczej". Wyróżniono ją "za oddanie głosu pracownikom wykorzystywanym przez firmę Amazon; za odwagę i nieustępliwość w demaskowaniu korporacji i pokazanie, jak wielkie firmy próbują wpływać na dziennikarzy". - Właściwie każdy mój tekst, który spotykał się z reakcją czytelników i czytelniczek (...) doprowadzał do jakieś zmiany - mówiła Rozwadowska i zachęcała do zapisywania się do związków zawodowych, "bo to one mają narzędzia, żeby rozmawiać z dziennikarzami i opowiadać o patologiach w firmach".

InicjaTOR

W kategorii InicjaTOR, w której studenci honorują dziennikarzy za wyjście "poza kanony tradycyjnego dziennikarstwa", zwyciężył Rafał Gębura, prowadzący program na YouTube "7 metrów pod ziemią", doceniony "za poruszanie problemów społecznych w rozmowie ze zwykłym bohaterem; za udowadnianie, że rzetelne treści można tworzyć na różnych platformach". - Myślę, że ta moja nominacja może być bardzo motywujące dla osób, które są tutaj na sali, i stawiają swoje pierwsze kroki w tym zawodzie. (...) Jest wiele sposobów na to, by zaistnieć, by dotrzeć do odbiorców (...). To tylko jeden z nich - mówił Gębura.

NawigaTOR

W kategorii NawigaTOR, w której nagradzani są publicyści "dzięki którym nasze poglądy zaczynają iść własną drogą" zwyciężyła Katarzyna Borowiecka. Prowadząca program "ABC Popkultury - zestaw powiększony" w Polskim Radiu - Trójce tytuł ten zdobyła jako pierwsza kobieta w historii konkursu. Jak podkreślała, kulturę popularną "bardzo łatwo jest potraktować lekceważąco". - Natomiast z mojego punktu widzenia - nie warto, dlatego że ona jest na tyle blisko odbiorcy, zwykłego człowieka, że bardzo szybko reaguje na jego potrzeby, i dzięki temu, w takiej audycji, w której mówimy o filmach, serialach i komiksach (...) można też porozmawiać o współczesnym świecie - zaznaczyła Borowiecka.

AkumulaTOR

W kategorii AkumulaTOR za "pozytywny przekaz w mediach oraz ładowanie nas pozytywną energią" nagrodę otrzymał program "Movie się" portalu Filmweb. Doceniony został "za merytoryczną krytykę oraz profesjonalne recenzje najważniejszych pozycji filmowych we współczesnej kulturze; za porywające dyskusje oraz pasję, które ładują odbiorców pozytywnymi emocjami". Jak podkreślił jeden z jego prowadzących Jakub Popielecki, "panuje niesłuszne przekonanie, że krytyk filmowy to jest człowiek, który siedzi na seansie filmowym ze szkiełkiem, okiem i skalpelem". - A my mocno przeżywamy filmy - zaznaczył. Z kolei Michał Walkiewicz dodał, że "jeśli czegoś po wyjściu z kina nie da się podsumować dwoma zdaniami, to prawdopodobnie nie warto o tym rozmawiać - czy to będzie Michael Haneke, czy nowa część 'Avengers'".

ReformaTOR

W kategorii ReformaTOR za "materiały, które zmieniają rzeczywistość z dobrym skutkiem" nagrodę otrzymała Justyna Kopińska, autorka reportażu "Pedofilia w Kościele. Ksiądz gwałcił 13-latkę. Nadal odprawia msze" w "Dużym Formacie - Gazecie Wyborczej". Kopińską doceniono "za nagłośnienie sprawy 13-latki, więzionej i gwałconej przez duchownego; za reportaż, który przyczynił się do historycznego wyroku nakładającego karę odszkodowania i dożywotniej renty dla ofiary księdza-pedofila". - We wszystkich reportażach mówię o pozycji społecznej, o tym, że w Polsce nie ma sprawiedliwości, jeśli zbrodnię popełnia osoba, która jest na stanowisku - czy to jest ksiądz, prezydent miasta, szanowany ordynator, czy siostra zakonna - dyrektor sierocińca. Jeżeli te osoby przyjaźnią się z notablami, mają kontakty wśród polityków, adwokatów, ich ta sprawiedliwość nigdy nie dotyka - mówiła Kopińska.

ObserwaTOR

W kategorii ObserwaTOR, w której studenci nagradzają za "prawdziwe opowieści z innego - choć często bliskiego nam - świata" wygrała Ewa Winnicka i jej reportaż "Był sobie chłopczyk". Doceniono ją "za reporterskie śledztwo w sprawie dwuletniego dziecka, którego śmierć rodzice ukrywali przez dwa lata; za dokonanie szczegółowej rekonstrukcji zdarzeń i ukazanie od środka systemu działań śledczych, policji i prokuratury". Jak mówiła Winnicka, w czasie, kiedy sprawą zaginionego chłopca żyła cała Polska, ona nie czuła się emocjonalnie gotowa, żeby zająć się tym tematem, gdyż sama miała dziecko w podobnym wieku. Podkreśliła, że bohater jej reportażu "był małym chłopcem, którego ktoś kiedyś urodził, trzymał na kolanach i którego nikt nie szukał", a sprawa jego zaginięcia nie dawała jej spokoju. - Pozwoliłam opaść emocjom, zwłaszcza, że tabloidy przez dwa lata bardzo intensywnie w sprawie formułowały hipotezy, ale nie dawały odpowiedzi. (...) To, co mogłam czytać albo obejrzeć, to były opowieści, które dawały jedną odpowiedź, a prawda jest zawsze bardzo złożona - podkreśliła. MediaTory są przyznawane od 2007 r. W plebiscycie studenci dziennikarstwa z całej Polski wybierają dziennikarzy i ludzi mediów, których działalność w danym roku akademickim uznali za wzorową. Organizatorami 12. edycji Plebiscytu byli: Stowarzyszenie MediaTory oraz Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UJ.

Autor: momo / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Facebook/Mediatory

Pozostałe wiadomości

Oficerowie izraelskiego wywiadu opowiedzieli dziennikarce amerykańskiej stacji CBS News o kulisach wrześniowej akcji z wybuchającymi pagerami Hezbollahu. Jak udało się doprowadzić do tego, że organizacja kupiła broń przeciwko sobie, która następnie trafiła do kieszeni tysięcy bojowników? 

Jak Hezbollah kupił od Izraela broń przeciwko sobie. Oficerowie o kulisach akcji z wybuchającymi pagerami

Jak Hezbollah kupił od Izraela broń przeciwko sobie. Oficerowie o kulisach akcji z wybuchającymi pagerami

Źródło:
CBS News

Reżim Orbana w coraz większym stopniu charakteryzuje się tym, że przyjmuje upadłych dyktatorów i poszukiwanych przestępców - powiedział w telewizji ATV lider węgierskiej opozycji Peter Magyar. Według niego premier Węgier Viktor Orban "wciąga kraj w międzynarodowe skandale, dając azyl Marcinowi Romanowskiemu".

"Orban wciąga nas w międzynarodowe skandale". Lider opozycji o azylu dla Romanowskiego

"Orban wciąga nas w międzynarodowe skandale". Lider opozycji o azylu dla Romanowskiego

Źródło:
PAP

Prokuratura Krajowa poinformowała o zwolnieniu z aresztu youtubera Kamila "Buddy" L. oraz jego partnerki Aleksandry "Grażynki" K. Tymczasowe aresztowanie zostało zamienione na poręczenie majątkowe.

Uchylono areszt "Buddzie" i "Grażynce". Dzień przed wigilią wrócili do domu

Uchylono areszt "Buddzie" i "Grażynce". Dzień przed wigilią wrócili do domu

Źródło:
tvn24.pl

Bilans ofiar śmiertelnych cyklonu Chido, który uderzył w Mozambik, wzrósł do 120 osób - podały w poniedziałek lokalne władze. Żywioł wyrządził też ogromne zniszczenia na Majotcie, francuskim terytorium zamorskim. W związku z tą katastrofą poniedziałek został ogłoszony dniem żałoby narodowej we Francji.

Rośnie bilans ofiar cyklonu, we Francji żałoba narodowa

Rośnie bilans ofiar cyklonu, we Francji żałoba narodowa

Źródło:
PAP, Reuters

Trasa S8 na wysokości miejscowości Budykierz w powiecie wyszkowskim została zablokowana w kierunku Warszawy. Kierowca auta osobowego wjechał w samochód, który ciągnął przyczepę z jachtem. Łódź spadła na jezdnię.

Rozbite auta i jacht zablokowały trasę ekspresową

Rozbite auta i jacht zablokowały trasę ekspresową

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prokurator zablokował 328 rachunków bankowych prowadzonych przez różne banki na rzecz spółki Cinkciarz.pl – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Poznaniu prokurator Anna Marszałek.

Prokuratura zablokowała konta spółki Cinkciarz.pl

Prokuratura zablokowała konta spółki Cinkciarz.pl

Źródło:
PAP

W połowie grudnia w Cieśninie Kerczeńskiej doszło do awarii dwóch tankowców i wycieku mazutu. Rosyjskie władze - które cytuje "The Guardian" - podały, że "nawet 200 tysięcy ton gruntu mogło zostać skażone".

Mazut wyciekł z rosyjskich tankowców. Nawet 200 tysięcy ton gruntu skażone

Mazut wyciekł z rosyjskich tankowców. Nawet 200 tysięcy ton gruntu skażone

Źródło:
PAP, Reuters

Kolejne nieruchomości trafiły do fundacji rodzinnej Daniela Obajtka. To willa oraz domki letniskowe nad morzem - pisze "Newsweek". Tygodnik zaznacza, że może być to sposób na ucieczkę byłego prezesa Orlenu przed ewentualnymi roszczeniami. Pytany o to, dlaczego przepisuje nieruchomości na rodzinę i na fundację, Obajtek odparł w poniedziałek: "Bo mi wolno".

Obajtek przenosi majątek. "Bo mi wolno"

Obajtek przenosi majątek. "Bo mi wolno"

Źródło:
"Newsweek", tvn24.pl

Premier Grenlandii Mute Egede oświadczył, że należąca do Danii wyspa nie jest na sprzedaż i nigdy nie będzie. Dzień wcześniej prezydent elekt USA Donald Trump napisał w mediach społecznościowych, że "posiadanie" Grenlandii to dla Waszyngtonu "absolutna konieczność".

"Grenlandia jest nasza. Nie jesteśmy na sprzedaż". Premier odpowiada na słowa Trumpa

"Grenlandia jest nasza. Nie jesteśmy na sprzedaż". Premier odpowiada na słowa Trumpa

Źródło:
PAP

Dzień po spotkaniu premiera Słowacji Roberta Ficy z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski napisał, że interesy szefa słowackiego rządu z Kremlem są zagrożeniem dla Bratysławy i Europy, a także pomagają Rosji w finansowaniu inwazji na Ukrainę.

Fico spotkał się z Putinem. Zełenski: czym mu się płaci i czym on odpłaca?

Fico spotkał się z Putinem. Zełenski: czym mu się płaci i czym on odpłaca?

Źródło:
PAP

Do Sejmu trafił w poniedziałek projekt ustawy dotyczący rozpoznawania przez Sąd Najwyższy spraw związanych z przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi. Złożenie tego projektu tak zwanej "ustawy incydentalnej" zapowiadał wcześniej marszałek Sejmu Szymon Hołownia. Spotkał się też w tej sprawie z prezydentem Andrzejem Dudą.

Tak Hołownia chce "zapewnić stabilność". Jest projekt w sprawie wyborów

Tak Hołownia chce "zapewnić stabilność". Jest projekt w sprawie wyborów

Źródło:
tvn24.pl, PAP
"Nie dam rady się dźwignąć, nie ma szans, jak nie będzie pomocy z gminy, z rządu"

"Nie dam rady się dźwignąć, nie ma szans, jak nie będzie pomocy z gminy, z rządu"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Na trasie S7 w rejonie węzła Opacz doszło do zderzenia czterech samochodów osobowych i autobusu miejskiego. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierowców czekały utrudnienia przy wyjeździe ze stolicy. Korek utworzył się także na autostradzie A2 między Pruszkowem a Grodziskiem Mazowieckim. Powodem była kolizja trzech aut.

Karambol na wyjeździe z Warszawy, kolizja na autostradzie A2

Karambol na wyjeździe z Warszawy, kolizja na autostradzie A2

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci mężczyzny konwojowanego przez policję na przesłuchanie. Trwa wyjaśnianie, w jaki sposób 42-latek doznał obrażeń, które doprowadziły do jego śmierci. Na tym etapie postępowania śledczy wykluczyli udział osób trzecich.

Mężczyzna zmarł podczas policyjnego konwoju. Pierwsze ustalenia

Mężczyzna zmarł podczas policyjnego konwoju. Pierwsze ustalenia

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W polskich mediach społecznościowych rozchodzi się przekaz, z którego wynika, że Rosjanie przebywający w Czechach nie mogą już otrzymać czeskiego obywatelstwa. Nie jest to prawdą, choć Czesi rzeczywiście pracują nad zaostrzeniem przepisów. Wyjaśniamy.

Obywatelstwo czeskie już nie dla Rosjan? Niezupełnie

Obywatelstwo czeskie już nie dla Rosjan? Niezupełnie

Źródło:
Konkret24

Ryszard Petru (Polska 2050) poinformował w poniedziałek, że w Wigilię przez kilka godzin będzie pracował w jednym z dyskontów Biedronki w Warszawie. Jego zdaniem to pewien gest, który ma otworzyć dyskusję o tym, że każda praca jest ważna. - Tu nie chodzi o politykę - przekonywał.

Petru w Biedronce. Podał stawkę

Petru w Biedronce. Podał stawkę

Źródło:
PAP

- Chcemy, żeby projekt CPK był w pełni polską inicjatywą i był zarządzany przez Polskie Porty Lotnicze - przekazał minister infrastruktury Dariusz Klimczak. PPL i CPK podpisały w poniedziałek list intencyjny w tej sprawie.

Wielka inwestycja w Polsce. "Zapadła najważniejsza decyzja organizacyjna i kapitałowa"

Wielka inwestycja w Polsce. "Zapadła najważniejsza decyzja organizacyjna i kapitałowa"

Źródło:
PAP

Warszawski sąd nie uwzględnił zażalenia obrońcy Michała Wosia na postanowienie prokuratora o zastosowaniu środków zapobiegawczych - przekazał rzecznik Prokuratury Krajowej Przemysław Nowak. W sierpniu prokurator postawił posłowi PiS zarzuty oraz zastosował dozór policji i zakaz kontaktowania się z kilkudziesięcioma osobami. W ocenie rzecznika Prokuratury Krajowej sąd "potwierdził skuteczność przedstawienia zarzutów" oraz "prawdopodobieństwo, iż Woś popełnił zarzucane mu przestępstwo".

Zażalenie w sprawie Wosia odrzucone. "Sąd potwierdził skuteczność przedstawienia zarzutów"

Zażalenie w sprawie Wosia odrzucone. "Sąd potwierdził skuteczność przedstawienia zarzutów"

Źródło:
TVN24

Asma al-Asad, żona obalonego syryjskiego dyktatora, który znalazł schronienie w Rosji, nie jest zadowolona z życia w Moskwie - poinformował portal telewizji Al Dżazira. Arabskie i tureckie media przekazały, że złożyła też w Rosji pozew rozwodowy. O małżeństwie Asadów postanowił w tej sytuacji wypowiedzieć się sam rzecznik Kremla, który wszystkiemu zaprzeczył.

Media: Żona Asada chce rozwodu. Rzecznik Kremla: żona Asada nie chce rozwodu

Media: Żona Asada chce rozwodu. Rzecznik Kremla: żona Asada nie chce rozwodu

Źródło:
PAP, Meduza, Interfax

- Oczekiwałbym, że w ciągu sześciu godzin Marcin Romanowski zgłosi się po prostu do prokuratury - mówił szef MSWiA Tomasz Siemoniak, komentując warunki wysunięte przez ściganego posła PiS, który dostał węgierski azyl po tym, jak uciekł z kraju. Romanowski przekonuje, że po ich realizacji przez rządzących właśnie "w ciągu sześciu godzin wróci do kraju". Według Siemoniaka "to jest żałosne po prostu, że ktoś podejrzany o poważne przestępstwa śmie jakiekolwiek warunki Rzeczpospolitej Polskiej stawiać". - Jego miejsce jest na ławie w sądzie - dodał.

Romanowski stawia warunki powrotu do kraju. Siemoniak: to jest żałosne

Romanowski stawia warunki powrotu do kraju. Siemoniak: to jest żałosne

Źródło:
PAP, TVN24

Lekarze pogotowia ratunkowego w Wielkiej Brytanii wydali w poniedziałek ostrzeżenie dotyczące plastikowych kulek, znanych też jako kulki hydrożelowe czy koraliki wodne. Specjaliści zalecają, by nie wręczać ich na święta dzieciom poniżej piątego roku życia. Dlaczego kolorowe kulki mogą być niebezpieczne?

Taki prezent jest niebezpieczny. Lekarze medycyny ratunkowej ostrzegają

Taki prezent jest niebezpieczny. Lekarze medycyny ratunkowej ostrzegają

Źródło:
BBC, The Guardian

Nad ranem deweloper, ignorując zakaz prowadzenia robót, zburzył kamienicę przy Łuckiej - poinformował w poniedziałek stołeczny konserwator zabytków. Budynek został jesienią wykreślony z rejestru zabytków, ale trwa postępowanie o objęcie ochroną konserwatorską jego murów obwodowych.

"Mimo zakazu deweloper zburzył praktycznie wszystko"

"Mimo zakazu deweloper zburzył praktycznie wszystko"

Źródło:
tvnwarszawa.pl
Ziemia podnosi się tu o 2 centymetry miesięcznie. Przygotowują się na najgorsze

Ziemia podnosi się tu o 2 centymetry miesięcznie. Przygotowują się na najgorsze

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Służby w Gwatemali uwolniły z rąk fundamentalistycznej żydowskiej sekty Lev Tahor 160 dzieci i nastolatków. Operację przeprowadzono po ucieczce z sekty czwórki nieletnich osób, które zaalarmowały władze.

160 dzieci i nastolatków uwolnionych z fundamentalistycznej żydowskiej sekty

160 dzieci i nastolatków uwolnionych z fundamentalistycznej żydowskiej sekty

Źródło:
PAP, "New York Times"

Uczniowie szkoły zawodowej w Inowrocławiu (woj. kujawsko-pomorskie) wrzucili do sieci dwa filmiki, na których pokazują ciasta w formie swastyk, wykonują nazistowskie gesty i odpalają petardy. Jak tłumaczy dyrektorka placówki, do zdarzenia doszło po wigilii klasowej, podczas chwilowej nieobecności nauczyciela.

Ciastka w formie swastyk i nazistowskie pieśni w szkole. Uczniowie nagranie wrzucili do sieci

Ciastka w formie swastyk i nazistowskie pieśni w szkole. Uczniowie nagranie wrzucili do sieci

Źródło:
Gazeta Wyborcza/TVN24
Ponad 3 mln zł dotacji Ministerstwa Sportu, które "mogły mieć związek" z kampanią Kamila Bortniczuka. Ujawniamy dokumenty

Ponad 3 mln zł dotacji Ministerstwa Sportu, które "mogły mieć związek" z kampanią Kamila Bortniczuka. Ujawniamy dokumenty

Źródło:
tvn24.pl
Premium
Znikające miliony. Ani ksiądz, ani zakon się nie przyznają. To dla kogo te przelewy?

Znikające miliony. Ani ksiądz, ani zakon się nie przyznają. To dla kogo te przelewy?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Właściciel TVN - amerykański koncern Warner Bros. Discovery - rozpoczął proces sprzedaży firmy - podał w piątek Reuters. Do tych informacji odniósł się rzecznik WBD, podkreślając, że dla "Warner Bros. Discovery podczas podejmowania decyzji o sprzedaży, zachowanie niezależności newsów TVN jest priorytetem".

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

Podczas pokazu dronów na Florydzie jedna z maszyn spadła na siedmioletniego chłopca, który stracił przytomność i został zabrany do szpitala. - Krew spływała mu po twarzy - opowiada matka chłopca. Dziecko przeszło operację.

Wypadek podczas świątecznego pokazu dronów. 7-latek poważnie ranny

Wypadek podczas świątecznego pokazu dronów. 7-latek poważnie ranny

Źródło:
Sky News, ABC News