Kultura i styl

Gwiazdy odwołują koncerty. "Z powodu poważnej sytuacji w Paryżu"

Kultura i styl

ShutterstockParyż. U2, Motorhead, Coldplay i Foo Fighters odwołują koncerty. Na nagraniu muzycy U2 oddający hołd ofiarom ataków

Zespoły Motorhead, Coldplay i Foo Fighters poinformowały, że odwołały swoje koncerty w Paryżu ze względu na niedawne ataki terrorystyczne we francuskiej stolicy, w których zginęło 129 osób. Wcześniej na taki krok zdecydowała się grupa U2.

Amerykański zespół rockowy Foo Fighters ogłosił, że odwołuje zaplanowane na poniedziałek i wtorek koncerty w Paryżu, a także pozostałe koncerty zaplanowane w ramach europejskiego tournee w Turynie i Barcelonie. "Z głębokim smutkiem i troską o mieszkańców Paryża jesteśmy zmuszeni odwołać resztę trasy koncertowej. W obliczu tej bezsensownej przemocy, zamykania granic i ponadnarodowej żałoby nie możemy kontynuować koncertów" - poinformowała grupa na Facebooku.

It is with profound sadness and heartfelt concern for everyone in Paris that we have been forced to announce the...

Posted by Foo Fighters on 14 listopada 2015

Brytyjska grupa Coldplay "z szacunku dla ofiar" odwołała planowaną na cały świat transmisję koncertu z Los Angeles. Wcześniej z występu zrezygnował zespół U2, który miał zagrać w Paryżu w sobotę; zamiast tego muzycy wieczorem złożyli kwiaty w pobliżu Bataclan. - To straszne. (...) To pierwszy bezpośredni atak na muzykę w tej tak zwanej wojnie z terrorem (...) - powiedział lider grupy, Bono, w wywiadzie dla irlandzkiego radia RTE. W piątek wieczorem we francuskiej stolicy doszło do serii skoordynowanych krwawych zamachów terrorystycznych w okolicach stadionu Stade de France, barach i restauracjach X i XI dzielnicy, a także do ataku na salę koncertową Bataclan, gdzie zginęło co najmniej 89 osób. Były to najkrwawsze zamachy popełnione we współczesnej Francji.

Belgia: Salah Abdeslam zatrzymany, trwa operacja policji
Belgia: Salah Abdeslam zatrzymany, trwa operacja policjiTVN24 BiS
wideo 2/23

Autor: mtom / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości