TVN24 | Kultura i styl

Olivia Newton-John nie żyje. Piosenkarka miała 73 lata

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
ads/tr
Źródło:
Reuters

Olivia Newton-John, piosenkarka, zmarła w poniedziałek w wieku 73 lat - poinformowano na jej profilu w mediach społecznościowych.

"Olivia Newton-John odeszła dzisiaj rano w spokoju na swoim ranczu w południowej Kalifornii. Była otoczona przez przyjaciół i rodzinę" - napisano.

Piosenkarka kilkukrotnie zmagała się z rakiem piersi, pierwszą operację przeszła w 1992 roku. Angażowała się w promowanie profilaktyki tej choroby, stworzyła fundację. "Olivia była symbolem triumfu i nadziei przez ostatnie 30 lat, kiedy dzieliła się ze światem swoją walką z rakiem piersi" - czytamy we wspomnieniach rodziny w mediach społecznościowych.

Newton-John urodziła się w Wielkiej Brytanii w 1948 roku, ale wychowała w Australii. Swego pierwszego singla nagrała, mając 18 lat, ale już wcześniej występowała między innymi w australijskich programach telewizyjnych.

Później przeprowadziła się do USA, gdzie miała własny program telewizyjny w sieci ABC. Występowała w wielu musicalach, w tym "Xanadu", ale największą sławę przyniosła jej rola w "Grease", w którym zagrała wraz z Johnem Travoltą.

W swojej muzycznej karierze zdobyła cztery statuetki Grammy. W 1979 roku królowa Elżbieta II odznaczyła ją Orderem Imperium Brytyjskiego za jej zasługi w filmie i muzyce.

Autor:ads/tr

Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości