TVN24 | Kultura i styl

Michael K. Williams nie żyje. Aktor miał 54 lata

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
pp/adso
Źródło:
Reuters, "The Hollywood Reporter", "New York Post"

Michael K. Williams, odtwórca roli Omara Little'a w serialu "Prawo ulicy", został w poniedziałek znaleziony martwy w swoim mieszkaniu - poinformowała nowojorska policja. Miał 54 lata. Trwa śledztwo w sprawie przyczyn jego śmierci.

Porucznik John Grimpel, rzecznik nowojorskiej policji, przekazał, że Michael K. Williams został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu na nowojorskim Brooklynie w poniedziałek po godzinie 14 (godzina 20 w Polsce). Jak przekazano w komunikacie, policja podjęła interwencję w domu po telefonie alarmowym, jaki odebrał operator.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Policja poinformowała, że w sprawie śmierci Williamsa "trwa śledztwo". Z pytaniami o więcej szczegółów odesłała na późniejszy termin i moment, w którym będą znane wyniki sekcji zwłok aktora.

Michael K. Williams - role i nagrody

Michael K. Williams rozpoczął karierę aktorską w 1996 roku. Poza rolą w "Prawie ulicy" sławę zyskał również dzięki roli w serialu "Zakazane imperium". Pięciokrotnie otrzymał nominację do nagrody Emmy, ostatnią w tym roku za występ w serialu "Kraina Lovecrafta".

Barack Obama, będąc jeszcze senatorem, mówił w wywiadzie dla "Las Vegas Sun" w styczniu 2008 roku, że jego ulubionym serialem jest "Prawo ulicy", a Omar grany przez Williamsa jest "fascynującą postacią" - przypomniał w tekście poświęconym zmarłemu magazyn "The Hollywood Reporter".

Aktor przez lata otwarcie opowiadał o swoich osobistych zmaganiach z narkotykami, w tym podczas kręcenia "Prawa ulicy", mówiąc, że wczucie się w rolę Little'a, który okrada dilerów narkotyków, miało na niego wpływ w prawdziwym życiu - napisał dziennik "New York Post".

Autor:pp/adso

Źródło: Reuters, "The Hollywood Reporter", "New York Post"

Pozostałe wiadomości