TVN24 | Kultura i styl

Elton John i Ed Sheeran w nowej świątecznej piosence "Merry Christmas"

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
tmw//rzw
Źródło:
tvn24.pl, NME
Ed Sheeran & Elton John - "Merry Christmas"
Warner Music\ Youtube\EdSheeranEd Sheeran & Elton John - "Merry Christmas"

Elton John i Ed Sheeran opublikowali w piątek nową wspólną piosenkę świąteczną "Merry Christmas". Cały zysk, jaki przyniesie nagranie, przeznaczony zostanie na rzecz fundacji założonych przez piosenkarzy.

Elton John i Ed Sheeran są przyjaciółmi od lat. Po raz pierwszy zdecydowali się na wspólny duet i od razu przy piosence bożonarodzeniowej. "Merry Christmas" - tak brzmi tytuł utworu napisanego wspólnie przez Johna i Sheerana - jest słodko-gorzką opowieścią o radości z nadchodzących świąt, przy jednoczesnej pamięci o tych, "którzy odeszli" w kończącym się bolesnym roku z pandemią COVID-19 w tle. Cały dochód z piosenki zostanie podzielony - jak pisze NME - pomiędzy Ed Sheeran Suffolk Music Foundation oraz The Elton John AIDS Foundation.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Ed Sheeran: Elton do mnie zadzwonił z propozycją

- Elton do mnie zadzwonił w Boże Narodzenie, żeby złożyć mi życzenia. Elton dzwoni do mnie prawie codziennie - powiedział Sheeran w rozmowie z holenderskim radiem NPO Radio 2. - Powiedział: "'Step Into Christmas' jest na szóstym miejscu listy przebojów! Chcę zrobić kolejną świąteczną piosenkę. Zrobisz to ze mną?" - relacjonował piosenkarz. 

Sheeran na początku tygodnia na swoim instagramowym profilu opublikował również wideo, inspirowane komedią romantyczną "To właśnie miłość" (Love Actually) - jednym ze świątecznych "klasyków".

"W minione Boże Narodzenie zadzwonił do mnie mój kumpel Elton John i powiedział, że powinniśmy zrobić świąteczną piosenkę. Odpowiedziałem 'może w 2022”, ale w zasadzie napisałem refren tego samego dnia i oto jest. Nasza świąteczna piosenka 'Merry Christmas' ukaże się w ten piątek. Jest w niej dużo dzwonków sań… bardzo dużo" - brzmiał napis na tekturowych planszach, które pokazywał na wideo Sheeran.

Elton John i Ed Sheeran w świątecznym klipie

Piosence towarzyszy teledysk autorstwa Jasona Koeniga, Jenny Koenig i Eda Sheerana. Wykorzystano w nim cytaty z ulubionych brytyjskich piosenek bożonarodzeniowych:  "Last Christmas" Wham!, "Merry Christmas" Shakin' Stevensa, "Walking in the Air" The Snowman czy "Stay Another Day" East 17.

"Merry Christmas" jest pierwszą wspólną piosenką duetu John i Sheeran, ale każdy z nich z osobna ma w swoim dorobku świąteczny hit. John w 1973 roku wydał klasyk "Step Into Christmas", który nadal pozostaje jedną z najpopularniejszych bożonarodzeniowych piosenek. Sheeran wypuścił w 2017 singiel "Perfect", który zajął wówczas pierwsze miejsce w zestawieniu brytyjskich hitów bożonarodzeniowych. W tym samym roku muzyk nagrał specjalną wersję piosenki w towarzystwie Beyonce.

Ed Sheeran i Elton John we wspólnej piosenceWarner Music Poland

Autor:tmw//rzw

Źródło: tvn24.pl, NME

Źródło zdjęcia głównego: Warner Music Poland

Pozostałe wiadomości