Carreras zagra na toruńskim stadionie

 
http://www.carreras.pl/Carreras w Toruniu

Największe przeboje muzyki operowej, utwory z popularnych musicali oraz pieśni hiszpańskie, włoskie i neapolitańskie usłyszą uczestnicy koncertu Jose Carrerasa w Toruniu 31 lipca.

Koncert rozpocznie się o godzinie 20.30 i będzie się składał z trzech części (dwie części zasadnicze plus ewentualne bisy). W pierwszych dwóch zgromadzeni na stadionie widzowie usłyszą po dziewięć utworów w wykonaniu zarówno samego Jose Carrerasa jak i ukraińskiej sopranistki Natali Kovalovej. Jose Carreras wykona w Toruniu między innymi piękne pieśni hiszpańskie, włoskie i neapolitańskie. Na stadionie w Toruniu zabrzmi między innymi słynna „Granada” Augustino Lary. Oraz „Brindisi” z opery Giuseppe Verdiego „Traviata”, „Chitarra Romana”, a także „Core n’grato”.

Hiszpański tenor wspólnie z Justyną Steczkowską zaśpiewa też jeden z najsłynniejszych przebojów z musicalu Andrew Lloyda Webbera „Upiór w operze”. - „All I ask of you”.

Zimne ognie na stadionie

Z kolei podczas przeboju z Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie – „Amigos para siempre” – organizatorzy poproszą publiczność o współpracę. - Uczestnicy koncertu otrzymają od nas zimne ognie. Po wejściu na stadion będzie je można odnaleźć na każdym siedzisku. Chodzi o to, by wszyscy wspólnie zapalili zimne ognie właśnie podczas utworu „Amigos para siempre”. Wtedy na stadionie wytworzy się niepowtarzalny klimat. Coś co pozostanie w pamięci zarówno samego artysty jak i zgromadzonej publiczności – tłumaczy Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która jest organizatorem koncertu.

Z okazji koncertu na Motoarenie zostanie postawiona wielkich rozmiarów scena. Będzie ona zbudowana ze specjalnych systemów LEYEHR ze stalowym dachem, który jest w stanie udźwignąć ponad 20 ton oświetlenia. Zabudowa frontu sceny zajmowała będzie prawie 50 m. Wysokość sceny to 16,8 m. Budowa sceny rozpocznie się już w niedzielę, 25 lipca, aby wszystko było gotowe na czwartek. Wtedy pracę na scenie i w jej okolicach rozpoczną następne ekipy. Na stadion przyjedzie 12 tirów ze sprzętem, a robotnicy ułożą 150 ton żelaznych konstrukcji tworzących scenę, podłączą zasilanie o mocy 500 kW, oraz kilometry kabli - w sumie ponad 140 godzin montażu.

Jeden z trzech tenorów

Jose Carreras w swojej karierze występował na wszystkich najważniejszych scenach operowych świata, od City Opera w Nowym Jorku poprzez londyńską Covent Garden po mediolańską La Scalę. Jego nagrania zostały uhonorowane wieloma Platynowymi i Złotymi Płytami. Popularność zyskał dzięki słynnym Koncertom Trzech Tenorów z Placido Domingo i Luciano Pavarottim. Gdy po raz pierwszy zaśpiewali razem w 1990 roku w rzymskich Termach Karakalli, nagranie z tego koncertu stało się największym przebojem fonograficznym w historii muzyki poważnej (w ciągu trzech miesięcy sprzedano na świecie trzy miliony płyt i kaset!) i otrzymało nagrody: British Award, Grammy, Edison Award.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: http://www.carreras.pl/

Pozostałe wiadomości