Kraków

Rusza proces znachora z Nowego Sącza

Kraków

tvn24Markowi H. grozi do 5 lat więzienia

Półroczna Magda P. z Brzeznej (woj. małopolskie) zmarła z powodu niedożywienia i zaniedbania. Teraz jej rodzice oraz znachor Marek H. staną przed sądem. To "porady" pseudolekarza miały doprowadzić do zagłodzenia niemowlęcia. Pierwszą rozprawę sąd wyznaczył na 30 września.

Uzdrowiciel Marek H. jest oskarżony o "sprawstwo kierownicze", ponieważ jego pseudo lekarskie porady miały doprowadzić do śmierci dziewczynki. H. odpowie za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i w konsekwencji jego zgon oraz za świadczenie usług medycznych bez uprawnień.

Marek H. odmówił składania wyjaśnień

Znachor świadczył swoje usługi za pieniądze. W sumie "leczyło" się u niego blisko 60 osób. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia. W śledztwie Marek H. nie przyznał się do zarzutów i odmówił składania wyjaśnień.

Rodzicom grozi do 10 lat więzienia

Rodzice Magdy, Joanna i Michał P., którzy za poradą znachora głodzili dziewczynkę, usłyszeli zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka oraz znęcania się nad nim ze szczególnym okrucieństwem.

Zamiast do szpitala pojechali do znachora?
Zamiast do szpitala pojechali do znachora?tvn24

Według biegłych rodzice czyniąc dziecku krzywdę mieli ograniczoną zdolność rozpoznania swojego postępowania. W trakcie śledztwa rodzice nie przyznali się do winy i mówili, że wykonywali polecenia znachora. Grozi im do 10 lat więzienia.

Półroczna Magda z Brzeznej k. Nowego Sącza zmarła w połowie kwietnia ub.r. Jak wykazała sekcja zwłok, przyczyną śmierci było zaniedbanie i niedożywienie.

Rodzice Magdy i znachor staną przed sądem
Rodzice Magdy i znachor staną przed sądemtvn24

Autor: wini/kv / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości