TVN24 | Kraków

Odmówiła założenia maseczki, uderzyła policjanta drzwiami radiowozu

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/gp
Źródło:
PAP
15 maja zniesiony został nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu
15 maja zniesiony został nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzuTVN24
wideo 2/6
TVN2415 maja zniesiony został nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu

Policjanci zwrócili uwagę pięciu osobom, które na stacji paliw w Zakopanem nie miały maseczek. Nie wszystkie zastosowały się do polecenia. Dwie kobiety zaczęły się zachowywać agresywnie, a jedna z nich uderzyła funkcjonariusza drzwiami radiowozu.

Policjanci przyjechali na stację benzynową na Ustupie w Zakopanem około północy z piątku na sobotę. Po zatankowaniu radiowozu funkcjonariusze weszli do budynku, gdzie zobaczyli pięć osób, które nie miały na twarzach maseczek. Zwrócili im uwagę.

- Dwie z nich zastosowały się do prośby policjantów i założyły maseczki. Zostały pouczone. Natomiast trzy osoby odmówiły podania danych osobowych i zlekceważyły prośby funkcjonariuszy - poinformował rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem Roman Wieczorek.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Mandat za brak maseczki

Dodał, że dwie kobiety zaczęły się zachowywać agresywnie. Po wyjściu ze stacji paliw jedna z nich uderzyła policjanta drzwiami radiowozu – odpowie za naruszenie nietykalności funkcjonariusza. - Kobieta uspokoiła się dopiero, siedząc w radiowozie i podała swoje dane – mówił Wieczorek.

Jedna z trzech niesubordynowanych osób została ukarana za brak maseczki i wulgarne słowa w miejscu publicznym 500-złotowym mandatem. Wobec dwóch najbardziej agresywnych skierowany zostanie wniosek do sądu o ukaranie za wykroczenie.

Autor:wini/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości