Bez dystansu i maseczek. Wieczorna impreza na Krupówkach

Autor:
wini
Źródło:
TVN24 Kraków / PAP
Świętowanie na Krupówkach
Świętowanie na KrupówkachTVN24
wideo 2/3
krupówki dla Ani

Tłum ludzi, w większości bez maseczek na twarzach, śpiewający popularną piosenkę disco polo – taki moment uchwycił jeden z internautów w piątek wieczorem na Krupówkach w Zakopanem (Małopolska). W ten sposób turyści i miejscowi świętowali zniesienie części obostrzeń.

Krótkie nagranie z tego wydarzenia otrzymaliśmy na Kontakt24. Widać na nim, jak duża grupa osób - przypuszczalnie w większości turystów - tańczy i śpiewa "Miłość w Zakopanem". Jak podaje policja, incydent miał miejsce około godziny 22. Na widok policjantów część świętujących uciekła, a niektórzy otrzymali mandaty związane z brakiem maseczek i gromadzeniem się.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

"Mnóstwo interwencji"

Jak przyznaje policja, noc z piątku na sobotę w stolicy Podhala nie była spokojna.

- Mieliśmy mnóstwo interwencji związanych z najazdem turystów. Zaangażowane były wszystkie patrole. Minionej nocy w Zakopanem było bardzo dużo nietrzeźwych osób, a niektórych trzeba było zbierać wprost z ulicy, żeby nie zamarzli. W ciągu doby wylegitymowaliśmy 156 osób i podjęliśmy 60 interwencji. Zatrzymana została jedna osoba z narkotykami – relacjonował Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji.

Wiele interwencji dotyczyło awantur w hotelach i pensjonatach. Minionej nocy na jednej z zakopiańskich stacji benzynowej nietrzeźwy klient zdemolował sklep. Policja ścigała także kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli. Inne zgłoszenie dotyczyło bójki na ulicy, w której miało brać udział około 10 osób.

- Spodziewamy się, że dzisiejszej nocy może być podobnie, więc będziemy reagowali na wszelkie zgłoszenia – zakończył rzecznik.

Najazd turystów na Zakopane jest związany z poluzowaniem obostrzeń. Dodatkowo w ten weekend nałożyły się na siebie walentynki i konkurs skoków na Wielkiej Krokwi.

Autor:wini

Źródło: TVN24 Kraków / PAP

Pozostałe wiadomości