W Tokarni powstaje prequel "Samych swoich". "Poprosiliśmy autora, by opowiedział tę historię od początku"

Autor:
wini/tam
Źródło:
TVN24 Kraków
Powstaje prequel "Samych swoich"
Powstaje prequel "Samych swoich"
wideo 2/3
Powstaje prequel "Samych swoich"

W skansenie Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni (woj. świętokrzyskie) powstaje prequel kultowej serii filmowej "Sami swoi". Jak mówi producent Mikołaj Fajks, skansen w Tokarni oddaje klimat Krużewników z młodości Kargula i Pawlaka. - To historia, która za komuny, w czasach PRL, została nieopowiedziana od początku, ponieważ system nie pozwalał mówić o 20-leciu międzywojennym, o Kresach - podkreśla. TVN Warner Bros. Discovery jest koproducentem projektu.

Tytuł filmu brzmi "Sami swoi. Początek". To historia oparta na książce Andrzeja Mularczyka, scenarzysty oryginalnych filmów o perypetiach Kargula i Pawlaka. Ta część z powodów politycznych nie została jednak wcześniej zekranizowana.

- To historia, która za komuny, w czasach PRL, została nieopowiedziana od początku, ponieważ system nie pozwalał mówić o dwudziestoleciu międzywojennym, o Kresach. Poprosiliśmy autora, by opowiedział tę historię od początku, skąd się wziął konflikt między Kargulem i Pawlakiem - mówił Mikołaj Fajks, producent filmu.

Tytuł filmu brzmi "Sami swoi. Początek"TVN24

Zachowają klimat oryginalnych filmów

W poniedziałek w skansenie Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni kręcono scenę festynu z okazji zakończenia wojny polsko-bolszewickiej.

- To idealne miejsce, które oddaje krajobraz i klimat Krużewników z młodości Kargula i Pawlaka. To taka wieś trochę wymyślona, ale miała swój pierwowzór, nazywała się Boryczówka, która wciąż istnieje na terenach obecnej Ukrainy, czyli na Kresach - tłumaczył filmowiec. Jak wyjaśnił, obraz powstaje we współczesnej technologii i nie będzie cyfrowo postarzany w celu upodobnienia do poprzednich części. Ma jednak zachować ich klimat.

Czytaj też: Sylwester Chęciński nie żyje. Stworzył komediową trylogię o Pawlakach i Kargulach

Powstaje prequel "Samych swoich"TVN24

Reżyserem filmu jest Artur Żmijewski, a w obsadzie są między innymi: Adam Bobik, Karol Dziuba, Paulina Gałązka, Weronika Humaj, Mirosław Baka, Zbigniew Zamachowski, Anna Dymna, Adam Ferency i Janusz Chabior. 

TVN Warner Bros. Discovery jest koproducentem projektu.

Powstaje prequel "Samych swoich"TVN24
W Tokarni powstaje prequel "Samych swoich"TVN24
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:wini/tam

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości