TVN24 | Kraków

Tarnobrzeg. Zniszczyli wiatę przystankową, odjechali autostopem. Wpadli na dworcu

TVN24 | Kraków

Autor:
wini//rzw
Źródło:
TVN24 Kraków
Do zdarzenia doszło w Tarnobrzegu (Podkarpacie)
Do zdarzenia doszło w Tarnobrzegu (Podkarpacie)Google Earth
wideo 2/4
Google EarthDo zdarzenia doszło w Tarnobrzegu (Podkarpacie)

Policja z Tarnobrzega (Podkarpacie) zatrzymała 21-letniego mężczyznę i jego 16-letniego kompana. Obaj są podejrzani o rozbicie szyb w wiacie przystanku. Oddalili się z miejsca zdarzenia, odjeżdżając z przypadkowym, zatrzymanym kierowcą. Zostali schwytani kilka minut później.

Dwaj mieszkańcy Tarnobrzega w czwartek około godziny piątej rano kupili alkohol na jednej ze stacji paliw i spożywali go w rejonie ul. Orląt Lwowskich w Tarnobrzegu. Jak ustaliła policja, zniszczyli w okolicy szyby w wiacie przystankowej. - Mężczyźni uciekli z miejsca zdarzenia, odjeżdżając z przypadkowym kierowcą, którego zatrzymali na "stopa". O akcie wandalizmu zostali zaalarmowani policjanci, którzy niezwłocznie zajęli się tą sprawą. Ustalili rysopis sprawców i rozpoczęli ich poszukiwania – podaje Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowa tarnobrzeskiej policji.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Zniszczona wiataKPP Tarnobrzeg

Zniszczenie wiaty. Usłyszeli zarzuty

Poszukiwani zostali rozpoznani i zatrzymani kilka minut później na dworcu. - Byli to dwaj mieszkańcy Tarnobrzega, w wieku 16 i 21-lat. Starszy mężczyzna był pod silnym działaniem alkoholu. Badanie urządzeniem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie – przekazała rzeczniczka.

Po wytrzeźwieniu 21-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia, za który może mu grozić nawet do pięciu lat więzienia. Nastolatek odpowie przed sądem rodzinnym.

- Powstałe straty oszacowano na kwotę 3,5 tysiąca złotych – uzupełnia policjantka.

Autor:wini//rzw

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: KPP Tarnobrzeg

Pozostałe wiadomości