Spacer w koronach drzew? Teraz to możliwe

Spacer w koronach drzew
Spacer w koronach drzew
Źródło: TVN24 Kraków

Bachledka to nowa atrakcja dla amatorów górskich spacerów i ekstremalnych wrażeń. Niezwykła trasa w miejscowości Zdziar na Słowacji zostanie otwarta już w najbliższy weekend.

Chodník korunami stromov – tak w języku słowackim nazywa się ścieżka w koronach drzew, która otwarta ma zostać w najbliższy weekend. Zlokalizowana w miejscowości Zdziar w Bachledowej Dolinie, zaledwie 10 kilometrów od granicy na Łysej Polanie, składa się z czteropiętrowej wieży widokowej oraz drewnianego pomostu.

- Zarówno z wieży, jak i pomostu rozpościera się piękny widok na Tatry i Pieniny. Widać Trzy Korony i Niedzicę - mówi Martina Mudra, marketing manager inwestycji.

Edukacja i adrenalina

Ścieżka spacerowa zlokalizowana w koronach drzew prowadzi przez urozmaicony gatunkowo las. Znajduje się na wysokości 24 metrów i ma 2,5 km długości.

Ścieżka spacerowa zlokalizowana w koronach drzew prowadzi przez urozmaicony gatunkowo las
Ścieżka spacerowa zlokalizowana w koronach drzew prowadzi przez urozmaicony gatunkowo las
Źródło: | tvn24

Ma być gratką nie tylko dla miłośników spacerów, ale i przyrody. Trasa składa się z kilku ścieżek. Jedna z nich to ścieżka edukacyjna, gdzie uczyć się można o florze i faunie Pienin. Edukacji służyć mają także tablice informacyjne.

Przewidziano też trasy ekstremalne dla osób lubiących adrenalinę.

- Chcieliśmy pokazać turystom Tatry z innej perspektywy. Zazwyczaj podziwiali je ze szlaków, a teraz będą mogli zobaczyć je z góry - dodaje Mudra.

Edukacji służyć mają także tablice informacyjne
Edukacji służyć mają także tablice informacyjne
Źródło: | tvn24

Autor: mmw / Źródło: TVN24 Kraków

Czytaj także: