Próbował uciec przed policją, uderzył w dwa radiowozy. "Był agresywny i pobudzony"

TVN24 | Kraków

Autor:
wini,dk
Źródło:
TVN24 Kraków / Kontakt24
Mężczyzna został zatrzymany
wideo 2/5
Mężczyzna został zatrzymany

Śląscy policjanci zatrzymali kierowcę, który według zgłoszenia od świadka mógł być pod wpływem alkoholu. Mężczyzna podczas próby ucieczki uderzył w dwa radiowozy. Był też agresywny.

Zatrzymanie kierowcy potwierdziła Sabina Chyra-Giereś, rzeczniczka prasowa policji w Częstochowie (woj. śląskie). 27-letni mężczyzna został ujęty w Olsztynie koło Częstochowy. 

Uderzył w radiowozy

Rzeczniczka poinformowała, że policjanci otrzymali zgłoszenie w sobotę o godzinie 20. Ze zgłoszenia wynikało, że kierowca peugeota może być pod wpływem alkoholu. Zgłoszenie otrzymali od świadka, który cały czas jechał za peugeotem

Policjantka zaznaczyła, że kierujący stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. - Patrol policji dojechał do Olsztyna i jeden radiowóz zajechał mu drogę z przodu, a drugi z tyłu. Kierowca próbował odjechać i uderzył w radiowóz z tyłu i z przodu. Policjanci zajechali mu ponownie drogę i kierowca został zatrzymany - przekazała. 

- Policjanci nie byli w stanie przeprowadzić badań, bo kierowca był agresywny i pobudzony - dodała. Na nagraniu słychać, że 27-latek nie chciał współpracować z policjantami podczas wsiadania do radiowozu.

Czekają na badania

Jak mówiła Chyra-Giereś, wcześniej ten sam kierowca miał ukraść piwo ze sklepu w Olsztynie. 

- Teraz najważniejsze są dla nas wyniki badań. Krew mężczyzny została oddana do badania. Wyniki na alkohol mogą być znane szybciej, jednak toksykologia trochę dłużej, a na tym najbardziej nam zależy - zakończyła policjantka. 

Autor:wini,dk

Źródło: TVN24 Kraków / Kontakt24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24