Skarbówka sprzedaje porsche. Samochód warty 175 tysięcy złotych można kupić taniej

Autor:
bp/
tam
Źródło:
KAS
Urząd Skarbowy w Nowym Targu wystawił na licytację samochód Porsche Panamera GTS
Urząd Skarbowy w Nowym Targu wystawił na licytację samochód Porsche Panamera GTSIzba Administracji Skarbowej w Krakowie
wideo 2/6
Izba Administracji Skarbowej w KrakowieUrząd Skarbowy w Nowym Targu wystawił na licytację samochód Porsche Panamera GTS

Prawie 132 tysiące złotych - to cena wywoławcza samochodu Porsche Panamera GTS z 2013 roku. Na licytację wystawił go Urząd Skarbowy w Nowym Targu. To drugi pochodzący z egzekucji luksusowy pojazd licytowany w tym roku w Małopolsce. Wcześniej urzędnicy z Zakopanego sprzedali bentleya.

Urząd Skarbowy w Nowym Targu wystawił na licytację samochód Porsche Panamera GTS z 2013 roku. Cena wywoławcza to niecałe 132 tysiące złotych - czyli trzy czwarte kwoty, na jaką jest wyceniany. Jego wartość oszacowano na 175 tysięcy złotych.

Czytaj też: Nikt nie chciał luksusowego bentleya od skarbówki. Nabywca kupił go za połowę ceny

Jak poinformowała w komunikacie Izba Administracji Skarbowej w Krakowie, samochód można będzie obejrzeć 30 maja na parkingu Urzędu Skarbowego w Nowym Targu.

Samochód Porsche Panamera GTS wystawił na licytację Urząd Skarbowy w Nowym TarguIzba Administracji Skarbowej w Krakowie

Wcześniej sprzedawali bentleya

Pierwsza cena wywoławcza stanowi zawsze trzy czwarte wartości pojazdu. Jeśli jednak nie znajdą się chętni na zakup, wówczas dochodzi do drugiej licytacji, podczas której próg zostaje obniżony do połowy wartości. W przypadku porsche, które sprzedać chcą nowotarscy urzędnicy, będzie to 87,5 tysiąca złotych.

Samochód Porsche Panamera GTS wystawił na licytację Urząd Skarbowy w Nowym TarguIzba Administracji Skarbowej w Krakowie

To już drugi przypadek licytacji luksusowego samochodu przez skarbówkę w Małopolsce. Wcześniej, w lutym, Urząd Skarbowy w Zakopanem za 101 tysięcy złotych sprzedał bentleya, którego wartość sięgała aż 235 tysięcy złotych. Kwota została obniżona o ponad połowę, ponieważ przez kilka miesięcy urzędnicy nie mogli znaleźć chętnych na zakup samochodu.

Czytaj też: Salon sukien ślubnych się zamknął, panny młode zostały na lodzie. Urząd skarbowy próbował zlicytować suknie

Jak wyjaśnia małopolski oddział Krajowej Administracji Skarbowej, urzędy skarbowe "w ramach postępowań egzekucyjnych organizują licytacje, podczas których sprzedają rzeczy oraz nieruchomości. Licytacje odbywają się w oparciu o przepisy Ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, a pieniądze ze sprzedaży trafiają na pokrycie zaległości podatkowych ale też innych opłat i składek".

- Warunkiem przystąpienia do licytacji jest wpłata wadium. Środki te są zabezpieczeniem dla organizatora licytacji i świadczą o tym, że osoba chcąca wziąć w niej udział, poważnie myśli o zakupie. Urząd skarbowy zwraca wadium osobom, które uczestniczyły w licytacji, ale jej nie wygrały - informuje Magdalena Kobos z Izby Administracji Skarbowej w Krakowie.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp/ tam

Źródło: KAS

Źródło zdjęcia głównego: Izba Administracji Skarbowej w Krakowie

Pozostałe wiadomości