TVN24 | Kraków

Skradziona fotopułapka zdążyła zrobić zdjęcia. Złodziej zgłosił się na policję

TVN24 | Kraków

Aktualizacja:
Autor:
wini
Źródło:
PAP
Nowe Żukowice (Małopolska)
Nowe Żukowice (Małopolska)Google Earth
wideo 2/5
nowe zukowice

Zamontowana w Nowych Żukowicach (Małopolskie) fotopułapka, na co dzień służąca do podglądania zwierząt, została skradziona. Ostatnie przesłane przez nią zdjęcia przedstawiają samochód i twarz mężczyzny. Po tym, jak w mediach pojawił się ujawniony przez policję wizerunek złodzieja, mężczyzna sam zgłosił się na komendę.

Jak informuje rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, do kradzieży fotopułapki doszło w styczniu. Złodziej zjawił się przed zmrokiem, poruszał się srebrnym samochodem (prawdopodobnie ford kuga). Razem z nim jechał pasażer.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Kierowca zatrzymał się na drodze biegnącej pod wiaduktem autostrady A4, a następnie wysiadł z pojazdu i zerwał umieszczoną w metalowej skrzynce fotopułapkę, monitorującą przejście dla zwierząt.

W piątek policja przekazała, że mężczyzna zgłosił się na komendę. - Został przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży, do którego się oczywiście przyznał. Po przesłuchaniu został zwolniony i będzie oczekiwał na sądowy finał tej sprawy - podaje Gleń.

Mężczyzna zgłosił się na policjęMalopolska policja

Ostatnie zdjęcia

Mężczyzna zabrał urządzenie z oprzyrządowaniem warte kilka tysięcy złotych i odjechał. Nie wiedział, że fotopułapka, zanim została wyłączona, zdążyła jeszcze zarejestrować i przesłać do systemu jego wizerunek oraz wnętrze samochodu.

Ostatnie zdjęcie przesłane przez fotopułapkęMałopolska policja

Oglądaj telewizję na żywo w TVN24 GO

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:wini

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Malopolska policja

Pozostałe wiadomości