Niedźwiedź zniszczył dwie pasieki. Leśnicy: ostrożnie na spacerach w lesie

TVN24

Google EarthNiedźwiedź zniszczył pasiekę

Nadleśnictwo Myślenice (Małopolska) ostrzega przed niedźwiedziem, który najprawdopodobniej pojawił się w okolicy miasta. Zwierzę zniszczyło dwie pasieki.

Niedźwiedź został zauważony przez okolicznych mieszkańców, kiedy przechodził przez drogę powiatową między Pcimiem a Krzczonowem, w pobliżu rzeki Krzczonówki. Wcześniej widoczne były tylko ślady obecności zwierzęcia – dwie zniszczone pasieki w Lubniu i Myślenicach.

- Planując spacery po lesie należy wziąć pod uwagę możliwość spotkania z największym drapieżnikiem polskich lasów, niedźwiedziem brunatnym – czytamy w komunikacie opublikowanym przez nadleśnictwo.

Przede wszystkim spokój

Jak zachować się przy spotkaniu z niedźwiedziem? Nadleśnictwo Myślenice tłumaczy, że najważniejsze jest zachowanie spokoju i powolne oddalenie się.

Nadleśnictwo ostrzega przed niedźwiedziem
Nadleśnictwo Myślenice

- Ataki niedźwiedzi na ludzi są w Polsce niezmiernie rzadkie. Większość ataków niedźwiedzi na świecie wynika z potrzeby obrony młodych, ochrony żywności lub zagrożenia tak zwanej "przestrzeni prywatnej" niedźwiedzia – uspokajają przedstawiciele Stowarzyszenia dla Natury „Wilk”, zajmującej się ochroną przyrody, zwłaszcza ssaków drapieżnych.

Niedźwiedź zniszczył pasiekę
Nadleśnictwo Myślenice

Leśniczy Nadleśnictwa Baligród miał okazję z bliska przyjrzeć się niedźwiedziej rodzinie:

Oko w oko z rodziną niedźwiedzi
Nadleśnictwo Baligród

Autor: wini / Źródło: TVN24 Kraków