18 nauczycieli z jednej szkoły zakażonych koronawirusem

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/gp
Źródło:
PAP/TVN24
Koronawirus w szkole w ŁopusznieTVN24
wideo 2/6
TVN24Koronawirus w szkole w Łopusznie

Pierwsza była katechetka, potem dwaj księża, teraz okazuje się, że aż 18 nauczycieli ze szkoły w Łopusznie (Świętokrzyskie) jest zakażonych koronawirusem. Zdalne lekcje potrwają do 18 września.

Jak informuje sanepid, pozytywny wynik badania ma już 18 osób i prawdopodobnie ta liczba będzie rosła. Pierwsza informacja o koronawirusie w Powiatowym Zespole Szkół w Łopusznie pojawiła się w zeszłym tygodniu. 

Badania wykazały, że katechetka jest zakażona. Dzień później pozytywne wyniki badań miało dwóch księży uczących w placówce. Sanepid w porozumieniu z dyrekcją szkoły początkowo zadecydował o wprowadzeniu tam nauczania zdalnego do 14 września.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Brak zakażeń wśród uczniów

Przebadano kolejnych członków grona pedagogicznego. - Wytypowano osoby, które miały bezpośredni kontakt z zakażonymi. Wszystkie te (zakażone) osoby przebywają albo w szpitalu, albo w domu. Pozytywną informacją jest to, że większość z nich przechodzi chorobę bezobjawowo – powiedział starosta kielecki Tomasz Pleban.

Wśród osób wytypowanych do badania byli także dyrektorka szkoły i wicedyrektor. Okazało się jednak, że oboje nie są zakażeni.

- Na ten moment mamy potwierdzonych łącznie 18 zakażeń. Będziemy analizować, czy kolejne osoby wyjdą dodatnie, pewnie tak. Na ten moment musimy ustalić wszystkie osoby z kontaktu – mówi Jarosław Ciura, wojewódzki inspektor sanitarny w Kielcach. 

- Wśród uczniów nie stwierdzono dotąd żadnego przypadku zarażenia koronawirusem – podkreślił starosta kielecki.

Nauka zdalna w szkole została przedłużona do 18 września. 

W ponad 170 szkołach i przedszkolach z powodu koronawirusa nie ma normalnych zajęć. Najnowsze dane.

Zakażenia w szkole w Łopusznie (Świętokrzyskie)

Autor:wini/gp

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24