TVN24 | Kraków

Kraków. Dzik wbiegł do salonu kosmetycznego i zdemolował pomieszczenie

TVN24 | Kraków

Aktualizacja:
Autor:
wini//rzw
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Kraków. Dzik w salonie fryzjerskim
Kraków. Dzik w salonie fryzjerskimKristopher Qna
wideo 2/6
Kristopher QnaKraków. Dzik w salonie fryzjerskim

Do salonu kosmetycznego przy Kapelance w Krakowie wbiegł dzik. Przestraszone pracownice i klientki uciekły z lokalu i zamknęły za sobą drzwi. Zwierzę zdemolowało wnętrze. Zobacz nagranie, na którym widać zwierzę w salonie.

Dzik pojawił się w okolicy ulicy Kapelanka w Krakowie w czwartek po południu. W mieszczącym się przy tej ulicy salonie kosmetycznym znajdowało się wówczas sześć osób – pracownice i klientki. Jak przekazał rzecznik prasowy straży miejskiej Marek Anioł, dzik "z impetem" wbiegł do pomieszczenia. Kobiety uciekły, zatrzaskując za sobą drzwi do lokalu.

Zapis wideo

Portal tvn24.pl dotarł do krótkiego nagrania, dokumentującego wizytę zwierzęcia w lokalu. "Spokojnie, pani się nie denerwuje. Jest bezpieczna" - tak przedstawiciele służb uspokajali świadków.

Czytaj też: Dzik straszył dzieci, wcześniej zjadł im pierogi

Dziki w mieście

Straż miejska pojechała po weterynarza. Na miejsce przybyło także pogotowie dla zwierząt. - Dzik został odłowiony i przewieziony w bezpieczne miejsce - powiedział rzecznik straży miejskiej.

Czytaj też: Wróciła do domu, na kanapie zastała wylegującego się dzika

W wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało, chociaż zwierzę zdemolowało salon.

Dziki coraz śmielej przychodzą do miast. W Krakowie postarano się o specjalne klatki - odłownie z przynętami dla tych zwierząt. - Dość często otrzymujemy zgłoszenia od mieszkańców o tym, że na osiedlach, w pobliżu mieszkań, pojawiają się dziki - przyznał Marek Anioł.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:wini//rzw

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kristopher Qna

Pozostałe wiadomości