TVN24 | Kraków

Była zakażona, ale nie miała objawów. Zakazili się inni pacjenci i personel. Zamknięto pięć szpitalnych oddziałów

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/gp
Źródło:
TVN24
Szpital w Nowej Dębie zamyka oddziały
Szpital w Nowej Dębie zamyka oddziałyTVN24
wideo 2/5
TVN24Szpital w Nowej Debie zamyka oddziały

Pięć oddziałów szpitala w Nowej Dębie (Podkarpacie) zostało zamkniętych po tym, jak w placówce wykryto ognisko koronawirusa. Zakażonych zostało 11 pacjentów i kilkunastu pracowników szpitala.

Koronawirus w szpitalu w Nowej Dębie najprawdopodobniej pojawił się razem z pacjentką przyjętą na oddział wewnętrzny placówki. Kobieta przechodziła zakażenie bezobjawowo.

Kiedy fakt, że chora jest nosicielką koronawirusa wyszedł na jaw, testy przeprowadzono u innych pacjentów oddziału wewnętrznego i personelu szpitala. 11 pacjentów miało wynik pozytywny. Zakażeni zostali też pracownicy.

- Na oddziale wewnętrznym zostały przeprowadzone badania i pobrano wymazy. Okazało się, że trzech lekarzy, sześć pielęgniarek i trzej pracownicy obsługi zostało zakażonych. Oddział trzeba było natychmiast wyłączyć – mówi Jerzy Sudoł, starosta tarnobrzeski. Według raportu sanepidu, zakażonych zostało już 13 osób pracujących w szpitalu.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Zamknięte oddziały

Zamknięto też cztery inne oddziały, w tym izbę przyjęć i oddział ginekologiczno-położniczy – tam też przebywały osoby mające kontakt z nosicielami wirusa. Pacjenci, którzy wcześniej trafili na te oddziały, mają zapewnioną opiekę, jednak nie są przyjmowani kolejni chorzy.

Zakażeni pacjenci zostali przewiezieni do szpitala jednoimiennego w Łańcucie. Personel i pozostali pracownicy szpitala, u których test dał wynik pozytywny, są objęci kwarantanną.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Autor:wini/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości