Zostawiła dwumiesięczne dziecko w rozgrzanym samochodzie i poszła na zakupy

Autor:
mm
Źródło:
tvn24.pl, PAP
Co zrobić, gdy zauważymy dziecko pozostawione w aucie?
Co zrobić, gdy zauważymy dziecko pozostawione w aucie?TVN24
wideo 2/5
TVN24Co zrobić, gdy zauważymy dziecko pozostawione w aucie?

34-letnia kobieta poszła na zakupy, pozostawiając swoją dwumiesięczną córkę w rozgrzanym samochodzie. W porę zareagował funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Końskich (województwo świętokrzyskie), który najpierw zaalarmował służby, a następnie otworzył drzwi i wyjął dziecko z pojazdu. Nieodpowiedzialna matka będzie musiała się wytłumaczyć się przed sądem.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w południe (18 lipca) przed jednym ze sklepów w Kielcach (województwo świętokrzyskie). Świadkiem tej niebezpiecznej sytuacji był policjant Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

W zaparkowanym samochodzie, na przednim siedzeniu pasażera w nosidełku, znajdowało się dwumiesięczne dziecko bez żadnej opieki. 

- Szyby w pojeździe były uchylone, natomiast dziecko coraz głośniej płakało. Z uwagi na wysoką temperaturę, która panowała na dworze, pozostawienie dziecka w pojeździe mogłoby narazić je na niebezpieczeństwo - przekazała starsza sierżant Marta Przygodzka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Pomogła szybka reakcja

Dodała, że funkcjonariusz zaalarmował służby, a następnie otworzył drzwi od pojazdu i wyjął dziecko na zewnątrz. Dziecko nie wymagało pomocy medycznej.

- Na miejscu zdarzenia po około dwudziestu minutach od podjęcia interwencji zjawiła się 34-letnia matka dziewczynki, która bagatelizowała całe zdarzenie, twierdząc, że nie było jej tylko chwilę - poinformowała starsza sierżant Przygodzka.

Zawiadomienie w tej sprawie zostanie skierowane do sądu rodzinnego. Funkcjonariusze przypominają, że w upalne dni temperatura we wnętrzu samochodu wzrasta bardzo szybko. Wystarczy kilkanaście, a nawet kilka minut, aby organizm dziecka przestał normalnie funkcjonować.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/Little Pig Studio

Pozostałe wiadomości