Jego ciało wyłowiono z Wisły, próbują ustalić tożsamość mężczyzny

Autor:
gp
Źródło:
Małopolska policja/TVN24
Próbują ustalić tożsamość tego mężczyzny (rekonstrukcja twarzy)
Próbują ustalić tożsamość tego mężczyzny (rekonstrukcja twarzy)Małopolska policja
wideo 2/6
Próbują ustalić tożsamość tego mężczyzny (rekonstrukcja twarzy)

W 2018 roku z Wisły w jednej z miejscowości pod Oświęcimiem wyłowiono ciało mężczyzny. Do tej pory nie udało się ustalić jego tożsamości. Teraz Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji odtworzyło jego przybliżony wizerunek.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji od trzech lat prowadzą czynności mające na celu ustalenie personaliów mężczyzny, którego ciało zostało wyłowione 29 czerwca 2018 roku z Wisły w miejscowości Dwory. Było w znacznym stadium rozkładu. Nie znaleziono żadnej wskazówki, która mogłaby pomóc w jego identyfikacji.

Bez rezultatu

Policjanci bezustannie sprawdzali bazy danych osób zaginionych, weryfikując dokładnie zgłoszenia, w których zaginieni nie zostali jeszcze odnalezieni. Informację dotyczącą odnalezienia niezidentyfikowanych zwłok mężczyzny rozesłano do innych jednostek. Kod DNA denata został wprowadzony do policyjnej bazy GENOM. Jednakże codzienne weryfikację bazy danych do dziś nie przyniosły rezultatu.

Próbują ustalić tożsamość tego mężczyzny (rekonstrukcja twarzy)Małopolska policja

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Rekonstrukcja

Określeniem wieku oraz wzrostu denata oraz wyglądu jego czaszki zajęli się specjaliści z Collegium Medicum Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na podstawie przeprowadzonych specjalistycznych badań określili, że mężczyzna był w wieku ok. 47 lat (tolerancja +/- 10 lat). Był wzrostu ok. 181-185 centymetrów (tolerancja +/- 7 cm). 

Następnie odtworzeniem przybliżonego przeżyciowego wyglądu głowy zajęli się specjaliści Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji. Opracowali oni przybliżony wygląd twarzy i głowy mężczyzny, uwzględniając różne typy fryzur.

W związku z prowadzonymi nadal czynnościami apelujemy do wszystkich osób mogących pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, którego przybliżony wygląd twarzy prezentujemy na zdjęciach, o kontakt z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu pod numer telefonu 47 83 26 242, 47 83 26 280 lub najbliższą jednostką Policji.

Google Maps

Autor:gp

Źródło: Małopolska policja/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Małopolska policja

Pozostałe wiadomości