Seria niefortunnych zderzeń. Wszyscy wpadli w poślizg

TVN24

Autobus wjechał w przystanekKontakt24
wideo 2/3

Ślisko na drogach w okolicach Oświęcimia. W sobotę rano doszło tam do kilkunastu kolizji, a w najpoważniejszej z nich - w Chełmku - uszkodzone zostały cztery pojazdy. Zdjęcia ze zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Małgorzata Jurecka, rzecznik oświęcimskiej policji, poinformowała, że wszystkie poranne zdarzenia wynikały z bardzo trudnych warunków drogowych. Najbardziej niebezpiecznie wyglądała kolizja w Chełmku.

Ciąg zdarzeń

- Kierowca samochodu osobowego zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, aby udzielić pomocy kobiecie, która wywróciła się na chodniku. Jadąca za nim ciężarówka zaczęła hamować i wpadła w poślizg uderzając w osobówkę. Kierowca autobusu, który jechał za nimi próbując je ominąć, również wpadł w poślizg, zjechał z jezdni uderzając w sklep, a następnie w przystanek autobusowy. Za autokarem jechała kolejna ciężarówka, której kierowca próbując uniknąć najechania na pojazdy uderzył w słup energetyczny - relacjonuje Jurecka.

Policjantka poinformowała, że w wyniku zdarzenia nikt z jadących pojazdami nie został poszkodowany.

- Stłuczeń doznała jedynie piesza, która wywróciła się na chodniku - dodała.

- Apelujemy o zmniejszenie prędkości i dostosowanie jej do warunków drogowych. Nawierzchnia drogi w czasie opadów deszczu i śniegu jest śliska więc droga hamowania się wydłuża, a przy gwałtownym hamowaniu pojazd wpada w poślizg - przypomniała Jurecka.

Do zdarzenia doszło w Chełmku:

Mapa Targeo

Autor: ib/pm / Źródło: PAP