Zderzenie dwóch autobusów. Kierowca zakleszczony, poszkodowane dzieci

TVN24 | Katowice

Autor:
FC
Źródło:
TVN24.pl
Panki: Zderzenie dwóch autobusówTVN 24
wideo 2/3
TVN 24Panki: Zderzenie dwóch autobusów

W Pankach pod Kłobuckiem (woj. śląskie) zderzyły się dwa autobusy szkolne. Poszkodowanych jest siedem osób, w tym czworo dzieci.

Do zdarzenia doszło około godziny 15.15. - Według wstępnych ustaleń zderzyły się dwa miejscowe autobusy przewożące dzieci do szkoły i samochód osobowy, którym podróżowała jedna osoba. W jednym autobusie były cztery osoby i kierowca, w drugim autobusie 47 osób, w tym dwoje opiekunów i kierowca - podaje młodszy brygadier Mariusz Gosławski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku.

Kierowca w najcięższym stanie

Jeden z kierowców był zakleszczony i to on odniósł najcięższe obrażenia. Po wydobyciu ze zmiażdżonego pojazdu został przetransportowany do szpitala.

W sumie poszkodowanych jest siedem osób: czworo dzieci, dwóch kierowców i opiekun. - Dzieci nie mają ciężkich obrażeń, są poobijane i wystraszone - informuje Gosławski.

Zderzyły się dwa autobusyOSP Przystajń

W akcji ratowniczej brały udział cztery śmigłowce LPR, jednym z nich został zabrany kierowca. Na miejscu jest było pięć karetek pogotowia ratunkowego. 

Dzieci, które uczestniczyły w wypadku, zostały przewiezone do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Pankach, skąd odbierali je rodzice.

Autor:FC

Źródło: TVN24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24