Po meczu poczuł się źle. Siedem osób zakażonych

Autor:
mag/ks
Źródło:
TVN 24 Katowice
Rząd luzuje obostrzenia
Rząd luzuje obostrzeniaTVN24
wideo 2/4
TVN24Rząd luzuje obostrzenia

Piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała grali u siebie z Odrą Opole. Po wygranym meczu mogli świętować awans do ekstraklasy. Po spotkaniu u czterech kibiców, którzy zasiedli na trybunach, stwierdzono koronawirusa. Zakażenie potwierdzono też u trzech osób z ich najbliższego otoczenia.

- Do sanepidu w Bielsku-Białej zgłosiła się osoba, która miała objawy zakażenia koronawirusem. Wynik testu okazał się dodatni - mówi Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego.

Z wywiadu epidemiologicznego wynikło, że zakażona osoba 15 lipca była na meczu piłkarskim w Bielsku-Białej. Przebadano osoby, które przebywały na trybunach blisko niej.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

- Wtedy jeszcze obowiązywały surowe obostrzenia. Stadion mógł być obłożony na widowni najwyżej w 25 procentach, dlatego ustalenie osób z najbliższego otoczenia było łatwe - mówi Kucharzewska.

Trzy osoby z otoczenia pierwszej zakażonej, które były na meczu, miały wynik dodatni. Następnie zakażenie potwierdzono u kolejnych trzech osób z ich najbliższego otoczenia. Wszyscy są mieszkańcami Bielska-Białej. Kolejnych 10 osób, które miały kontakt z zakażonymi, zostało objętych kwarantanną.

Jak dodaje Kucharzewska, nie było komunikatów, by zgłaszały się inne osoby obecne na meczu.

Z danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bielsku-Białej wynika, że od początku epidemii COVID-19 do wtorku w mieście zanotowano 119 potwierdzonych przypadków zakażeń, 191 osób objęto kwarantanną, a zmarło 10 chorych na COVID-19.

Awans i luzowanie obostrzeń

15 lipca na bielskim stadionie rywalizowały Podbeskidzie Bielsko-Biała i Odra Opole. Gospodarze wygrali z gośćmi 4:3 i awansowali tym samym do PKO BP Ekstraklasy.

Od minionej soboty na stadionie pojawiać się może więcej widzów. Od 25 lipca rząd złagodził obostrzenia - publiczność może zajmować połowę miejsc w obiekcie sportowym. Dotyczy to stadionów, basenów, boisk czy hal.

Autor:mag/ks

Źródło: TVN 24 Katowice

Pozostałe wiadomości