TVN24 | Katowice

Koronawirus w kurii, kilkanaście osób na kwarantannie

TVN24 | Katowice

Autor:
mag
Źródło:
PAP
Kościół odradza zgromadzeń
Kościół odradza zgromadzeńTVN24
wideo 2/19
TVN24Kościół odradza zgromadzeń

Kilkanaście osób zatrudnionych w kurii metropolitalnej w Katowicach objęto kwarantanną po potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u jednego z pracowników. Kuria jest nieczynna do odwołania. Bieżące sprawy będą załatwiane zdalnie.

Rzecznik prasowy metropolity katowickiego ksiądz Tomasz Wojtal poinformował, że na kwarantannę skierowano tych, którzy mieli bezpośredni kontakt z zakażonym pracownikiem. To niewielka część wszystkich zatrudnionych w kurii duchownych i świeckich. Osoby narażone na kontakt mają być przetestowane na obecność SARS-CoV-2.

O pozytywnym wyniku testu na COVID-19 u jednego z pracowników kurię poinformowano w poniedziałek. Wszystko wskazuje na to, że osoba ta zakaziła się poza kurią, jej przedstawiciele nie precyzują, kim jest zakażony pracownik. Wiadomo, że nie jest to żaden z katowickich biskupów.

Komunikat Kurii Metropolitalnej w KatowicachKuria metropolitarna w Katowicach

W poniedziałkowym komunikacie moderator kurii metropolitalnej, katowicki biskup pomocniczy Grzegorz Olszowski poinformował, że po konsultacji z sanepidem kuria "podjęła natychmiastowe działania przewidziane zarządzeniami służb sanitarnych – jest z nimi w kontakcie i realizuje wszystkie ich zalecenia, w tym dotyczące kwarantanny i dozoru sanitarnego".

Przed ponownym otwarciem pomieszczenia kurii mają być zdezynfekowane. - Czas zamknięcia kurii będzie uzależniony od decyzji służb sanitarno-epidemiologicznych – powiedział rzecznik.

Autor:mag

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: wikimedia

Pozostałe wiadomości