14-letnia Wiktoria całą noc jeździła autobusami. Dwa śledztwa w sprawie ośrodka, będzie trzecie

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl
Wiktoria zaginęła pod Tarnowskimi Górami, została znaleziona w Katowicach
Wiktoria zaginęła pod Tarnowskimi Górami, została znaleziona w Katowicach
wideo 2/3
Wiktoria zaginęła pod Tarnowskimi Górami, została znaleziona w Katowicach

Dziewczynka w spektrum autyzmu postawiła na nogi służby na Śląsku. Zniknęła w poniedziałek po południu w Kamieńcu pod Tarnowskimi Górami, odnalazła się następnego dnia 40 kilometrów dalej, w Katowicach. Jest podopieczną ośrodka, który od dwóch lat jest pod lupą prokuratury. Chodzi między innymi o znęcanie się nad dziećmi. W jednym postępowaniu już siedem osób usłyszało zarzuty.

Wiktoria jest w spektrum autyzmu. W ośrodku w Kamieńcu mieszka od półtora roku. Prezes placówki Zbigniew Bajkowski relacjonował, jak doszło do jej zaginięcia.

W poniedziałek po południu nastolatka wyszła do pobliskiego parku, kilkaset metrów dalej, z opiekunem, który miał wtedy pod opieką w sumie pięcioro wychowanków. Mieli ślizgać się na plastikowych jabłuszkach.

Po godzinie zabawy opiekun postanowił zebrać grupę. Zarządził powrót, bo za chwilę miała być kolacja..

ZOBACZ: Zaginęła 14-latka w spektrum autyzmu. "Została odnaleziona w Katowicach".

- Wiktoria robiła orła na śniegu. Jak wstała, jedna z koleżanek ją popchnęła. To absolutnie normalna sytuacja wśród tych dzieci. W tym momencie Wiktoria zaczęła się oddalać. Opiekun wołał ją, natomiast miał jeszcze czwórkę innych dzieci pod opieką - opisywał Bajkowski, dodając, że to jest opiekun, który ma posłuch u dzieci, dlatego że go lubią. - Odprowadził szybko tę czwórkę dzieci, wrócił z dwojgiem pracowników, zaczęli szukać Wiktorii w parku i w ciągu kilkudziesięciu minut zawiadomili policję. Zrobili tak, jak powinni bezwzględnie zrobić - zapewniał prezes ośrodka.

Poszukiwania 14-letniej Weronikiśląska policja

14-latka w spektrum autyzmu przez całą noc jeździła autobusami

Jak przekazał Kamil Kubica, rzecznik policji w Tarnowskich Górach, poszukiwania ruszyły zaraz po zgłoszeniu zaginięcia Wiktorii, czyli około godziny 18 w poniedziałek. Trwały przez całą noc i poranek. W akcji brało udział 100 osób, policjanci z Tarnowskich Gór i z Katowic, strażacy, żołnierze, a także pracownicy ośrodka w Kamieńcu i wolontariusze. Wizerunek dziewczynki publikowany był na policyjnych stronach i w mediach w całej Polsce.

We wtorek około godziny 14 dziewczynka została odnaleziona 40 kilometrów dalej, w Katowicach na ulicy Piotra Skargi, czyli w ścisłym centrum Katowic, skąd odjeżdżają autobusy w różnych kierunkach województwa śląskiego.

Weronika została odnaleziona w centrum Katowicśląska policja

Co się z nią działo przez całą noc? Jedną z hipotez było, że 14-latka wsiadła do autobusu. Okazała się trafiona.

- Zaginiona 14-latka potwierdziła, że w momencie oddalenia się z miejsca zabaw w parku w Kamieńcu udała się na pobliski przystanek, gdzie wsiadła do autobusu i odjechała w nieznanym kierunku. Od tamtej pory przez całą noc podróżowała po aglomeracji śląskiej środkami komunikacji miejskiej, do momentu aż znalazła się w Katowicach - przekazał w środę Kubica.

Od momentu publikacji jej wizerunku w mediach policja dostała cztery informacje od świadków, którzy widzieli dziewczynkę w Dąbrowie Górniczej i Katowicach. Policjanci weryfikowali te doniesienia. Ostatnie okazało się trafne.

- Po odnalezieniu dziewczynka została przebadana przez lekarza, jednak nie wymagała specjalistycznej opieki. Następnie wróciła z powrotem do swojej placówki - podsumował Kubica.

14-latka przez całą noc jeździła autobusami
14-latka przez całą noc jeździła autobusamiTVN24

Dwa postępowania trwają, będzie trzecie

W Prokuraturze Okręgowej w Gliwicach obecnie prowadzone są dwa postępowania przygotowawcze w sprawie znęcania się nad małoletnimi pacjentami Ośrodka Leczniczo-Rehabilitacyjnego "Pałac Kamieniec" oraz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Kamieńcu i Zbrosławicach, tj. o czyn z art. 207 § 1 a k.k. i inne - przekazała nam Joanna Smorczewska, rzeczniczka gliwickiej prokuratury.

Jak dodaje, prokuratura rozpocznie teraz kolejne śledztwo, związane z tą placówką. Chodzi o okoliczności zaginięcia 14-letniej Wiktorii.

Pozostałe śledztwa

29 czerwca 2021 roku prokuraturę w Gliwicach zawiadomił minister zdrowia, który dołączył pismo adresowane do Barbary Rembek – konsultanta krajowego w dziedzinie psychiatrii dziecięcej.

- Zawiadomienie dotyczy podejrzenia popełnienia przestępstwa przez zespół osób pracujących w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym Psychiatrycznym dla dzieci i Młodzieży w Zbrosławicach i Kamieńcu oraz w szkole, która funkcjonuje przy Zakładzie - przekazuje Smorczewska.

W piśmie wskazano, że po zmianach kadrowych w zarządzie ośrodka - od stycznia 2021 roku - w ośrodku oraz w szkole, do której uczęszczają dzieci, dochodzi do szeregu nieprawidłowości.

- Jak wskazano w zawiadomieniu: "dochodzi do zachowań przemocowych wobec małoletnich pacjentów (...) eskalacji przemocy". Jako przykłady podano: wykręcanie rąk, przytrzymywanie na siłę, wyzywanie dzieci, nieuzasadnione karanie małoletnich karami, które w żaden sposób nie wpływały na zmianę zachowań negatywnych, a przeciwnie – eskalowały je. Opisując poszczególne, jednostkowe przypadki, zawiadamiające wskazywały na pogorszenie opieki, bezpieczeństwa dzieci, na to, że na skutek przemocowego zachowania opiekunów, dzieci wykazują nasilenie zaburzeń opozycyjno-buntowniczych, nawet prowadzących do hospitalizacji. Wskazano również na częstsze, niż w poprzednich latach, interwencje policji i Zespołów Ratownictwa Medycznego. Nadto nasilone jest stosowanie wobec pacjentów środków przymusu bezpośredniego, także przez osoby które nie posiadają w tym zakresie uprawnień - przekazuje prokurator.

W zawiadomieniu wskazano również, że nowy personel, zatrudniony po zmianie prezesa, nie ma odpowiedniej wiedzy specjalistycznej w zakresie długoterminowej opieki nad pacjentami z zaburzeniami psychiatrycznymi. - Brak ujednolicenia zasad opiekuńczych, samodzielne dyżury pielęgniarek bez przeszkolenia, podawanie pacjentom leków uspokajających bez zleceń wpływa na bezpieczeństwo dzieci i ich stan psychofizyczny - wymienia Smorczewska.

Śledczy potwierdzili, że wobec małoletnich pacjentów ośrodka faktycznie dochodziło do aktów przemocy fizycznej i werbalnej ze strony wychowawców i lekarzy. Dowody to zeznania świadków, w tym podopiecznych, a także zapisy z monitoringu.

Już siedem osób w tej sprawie usłyszało zarzuty znęcania się nad małoletnimi nieporadnymi ze względu na wiek i stan zdrowia (art. 207 § 1 a k.k.), spowodowania u nich obrażeń ciała (art. 157 § 2 k.k.), naruszenia nietykalności cielesnej (art. 217 § 1 k.k.) oraz znieważania (art. 216 § 1 k.k.). Podejrzani to między innymi dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych przy Ośrodku Leczniczo-Rehabilitacyjnym Pałac Kamieniec, któremu dodatkowo postawiono zarzut przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych (art. 231 § 1 k.k.), Kierownik Zespołu Pozalekcyjnego, jeden z wychowawców oraz pielęgniarka. Dwa zarzuty dotyczą pozbawienia wolności małoletnich pokrzywdzonych, związane z zastosowaniem środka przymusu bezpośredniego wbrew przepisom art. 18 Ustawy o ochronie zdrowia psychicznego (art. 189 § 2 a k.k.).

Nowy prezes ośrodka i nowe śledztwo

Śledztwo trwa. W międzyczasie kilka razy zmienił się prezes ośrodka. W maju tego roku stanowisko to objął Zbigniew Bajkowski, były dyrektor szpitala wojewódzkiego w Częstochowie. Problemy w placówce się jednak nie skończyły.

7 lipca 2023 roku, za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, pracownica ośrodka w Kamieńcu zawiadomiła prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez pracowników Ośrodka Leczniczo-Rehabilitacyjnego Pałac Kamieniec.

- Zawiadomienie dotyczy okresu po kolejnych zmianach kadrowych, do jakich doszło w maju 2023 roku - podkreśla Smorczewska.

Prokuratura wszczęła drugie śledztwo. - W sprawie psychicznego i fizycznego znęcania się, w okresie od maja 2023 roku do lipca 2023 roku w Kamieńcu, pracowników Ośrodka Leczniczo-Rehabilitacyjnego Pałac Kamieniec sp. z o.o. nad pozostającymi w stosunku zależności od nich oraz nieporadnymi ze względu na stan psychiczny małoletnimi pacjentami w/w Ośrodka, tj. o przestępstwo z art. 207 § 1 kk i art. 207 § 1 a kk w zw. z art. 11 § 2 kk, oraz w sprawie narażenia, w krótkich odstępach czasu i w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, w okresie od maja 2023 roku do lipca 2023 roku w Kamieńcu, pacjentów Ośrodka Leczniczo -Rehabilitacyjnego Pałac Kamieniec sp. z o.o. przez jego pracowników zobowiązanych do opieki nad małoletnimi, na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia oraz ciężkiego uszczerbku na zdrowiu , tj. o przestępstwo z art. 160 § 2 kk w zw. z art. 12 § 1 kk - informuje Smorczewska.

Zbigniew Bajkowski nie miał dzisiaj czasu z nami rozmawiać.

Śledztwa w ośrodku, w którym mieszka Weronika
Śledztwa w ośrodku, w którym mieszka WeronikaTVN24

Dzieci po diagnozie, leczeniu, ośrodek to ich jedyny dom

Do ośrodka przyjmowani są pacjenci z chorobami psychicznymi, niepełnosprawnością intelektualną., całościowymi zaburzeniami rozwojowymi. Dzieci są po diagnozie lub intensywnym leczeniu. Nie wymagają dalszej hospitalizacji, ale ich stan zdrowia nie pozwala na przebywanie w dotychczasowym środowisku.

Wiele dzieci pochodzi z domów dziecka lub z rodzin zastępczych, których rodzice mają ograniczoną władzę rodzicielską lub są jej pozbawieni. Ośrodek jest dla nich jedynym domem, często przebywają tam do osiagnięcia pełnoletności.

Autorka/Autor:Małgorzata Goślińska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Policja

Pozostałe wiadomości

Prawo i Sprawiedliwość to jest partia prywatna prezesa Kaczyńskiego. To prezes Jarosław Kaczyński ją stworzył i on jest kimś więcej dla tego całego obozu niż tylko i wyłącznie prezesem partii - powiedział w "Kawie na ławę" sekretarz stanu w kancelarii prezydenta Wojciech Kolarski. Joanna Scheuring-Wielgus z Lewicy oceniła, że Kaczyński "jest takim politykiem, który nie ucieka jako kapitan z tonącego statku". - On nie wie, czy ten statek zatonie, ale jeżeli ma zatonąć, to niech zatonie razem z nim - stwierdziła, komentując jego deklaracje o chęci dalszego przewodzenia partii.

"On nie wie, czy ten statek zatonie, ale jeżeli ma zatonąć, to niech zatonie razem z nim"

"On nie wie, czy ten statek zatonie, ale jeżeli ma zatonąć, to niech zatonie razem z nim"

Źródło:
TVN24

Kamery monitoringu zamontowane na Żurawiej nagrały dwie kobiety, które przechodziły ulicą w momencie, gdy doszło do ataku na 25-letnią Białorusinkę. Kobiety wyjaśniały na komendzie, że nie miały świadomości, iż są świadkami przestępstwa. Jak ocenia w rozmowie z tvnwarszawa.pl policjantka z wieloletnim doświadczeniem, nie można usprawiedliwiać braku reakcji, ale z drugiej strony nie powinno się postawy świadków jednoznacznie osądzać. Zwraca uwagę na zjawisko "rozproszonej odpowiedzialności".

Myślały, że są świadkami seksu, poszły dalej. Zgwałcona Liza nie żyje

Myślały, że są świadkami seksu, poszły dalej. Zgwałcona Liza nie żyje

Źródło:
tvnwarszawa.pl

- Spojrzałem w prawo i zobaczyłem, jak ludzie odbijają się od tego forda. Tragiczne przeżycie. Strasznie dużo krwi, ludzie krzyczeli. Najbardziej utkwił mi w głowie krzyk dwójki dzieci. Nie mogłem się otrząsnąć przez pierwsze kilka godzin - opisuje jeden ze świadków wypadku na placu Rodła w Szczecinie (woj. zachodniopomorskie). Igor i Mikołaj opowiedzieli o tym, co widzieli oraz emocjach, jakie towarzyszyły im w momencie, gdy auto wjechało w grupę pieszych.

"Najbardziej utkwił mi w głowie krzyk dwójki dzieci. Nie mogłem się otrząsnąć". Świadkowie o wypadku w Szczecinie

"Najbardziej utkwił mi w głowie krzyk dwójki dzieci. Nie mogłem się otrząsnąć". Świadkowie o wypadku w Szczecinie

Źródło:
tvn24.pl, TVN24

W marcu czasami będzie chłodniej niż w lutym. Jakiej temperatury możemy się spodziewać w najbliższych dniach? Czy ciepło powróci? Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni.

Pogoda na 16 dni: na północy rodzi się mroźny wyż

Pogoda na 16 dni: na północy rodzi się mroźny wyż

Źródło:
tvnmeteo.pl

Trwa dogaszanie czterech hal produkcyjnych fabryki w Kaninie koło Lęborka, w województwie pomorskim. Na obszarze około 4,5 tysiąca metrów kwadratowych od wczesnego rana pracuje ponad stu strażaków, działania mogą potrwać jeszcze do wieczora. Ratownicy apelują o niewychodzenie na zewnątrz.

Pożar hal produkcyjnych w Kaninie koło Lęborka. Mieszkańcy piszą o "wielkiej tragedii" dla gminy

Pożar hal produkcyjnych w Kaninie koło Lęborka. Mieszkańcy piszą o "wielkiej tragedii" dla gminy

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, PAP

W sobotę o północy zakończyły się tymczasowe kontrole na granicy ze Słowacją. Taką decyzję podjął wcześniej minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński. Resort przekazał, że była ona spowodowana "ustabilizowaniem się sytuacji migracyjnej na tak zwanym szlaku bałkańskim i ustąpieniem zagrożenia nielegalną migracją na polsko-słowackim odcinku granicy państwowej".

Zmiany na granicy z sąsiadem. Od dzisiaj

Zmiany na granicy z sąsiadem. Od dzisiaj

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Wstęp do Tatrzańskiego Parku Narodowego od marca jest droższy niż dotychczas. Jednodniowy bilet wstępu kosztuje już 10 złotych - o złotówkę więcej niż do tej pory. Wejściówka ulgowa zdrożała proporcjonalnie o 50 groszy i zapłacimy za nią teraz 5 złotych. Droższe są też bilety tygodniowe.

Wyjście w Tatry podrożało. Nowe ceny biletów wstępu

Wyjście w Tatry podrożało. Nowe ceny biletów wstępu

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Setki tysięcy wyświetleń w mediach społecznościowych ma nagranie z wystąpieniem profesora Andrzeja Nowaka, który wymienia, co rzekomo "wykreślono" i "usunięto" z podstawy programowej z historii w szkołach. Przeanalizowaliśmy te rzekome wykreślenia - na przykładach pokazujemy, jak bohater nagrania wprowadza w błąd. A eksperci tłumaczą, czym się różni podstawa programowa od podręcznika historii.

Profesor Nowak punktuje, co "wykreślono, usunięto" z podstawy programowej. Wprowadza w błąd

Profesor Nowak punktuje, co "wykreślono, usunięto" z podstawy programowej. Wprowadza w błąd

Źródło:
Konkret24

Przez całą noc z soboty na niedzielę w Inguszetii na północnym Kaukazie trwały gwałtowne starcia rosyjskich sił bezpieczeństwa z lokalnymi bojownikami. W związku z walkami władze wprowadziły w regionie stan wyjątkowy - donosi agencja Reutera, powołując się na lokalne media. W niedzielę rano rosyjska agencja informacyjna TASS podała, że bojownicy zostali zastrzeleni przez rosyjskie służby.

Gwałtowne starcia rosyjskich sił bezpieczeństwa z bojownikami na Kaukazie zakończone

Gwałtowne starcia rosyjskich sił bezpieczeństwa z bojownikami na Kaukazie zakończone

Źródło:
Reuters

Niemiecka policja poinformowała w niedzielę, że poszukiwania dwóch osób podejrzewanych o udział w niemieckiej grupie terrorystycznej Frakcji Czerwonej Armii (RAF) zakończyły się niepowodzeniem. W ostatni poniedziałek aresztowano już jedną z członkiń tej organizacji - Danieli Klette, która ukrywała się w Berlinie przez ostatnie kilkadziesiąt lat.

Poszukiwania terrorystów RAF w Berlinie zakończone niepowodzeniem

Poszukiwania terrorystów RAF w Berlinie zakończone niepowodzeniem

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, PAP
Chiński Big Tech i "miliard smartfonów". Kim jest nowy doradca rządu od sztucznej inteligencji?

Chiński Big Tech i "miliard smartfonów". Kim jest nowy doradca rządu od sztucznej inteligencji?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Z ustaleń policji wynika, że dwaj obywatele Słowacji przewrócili na drodze w Zastawiu (woj. lubelskie) 70-latka i zabrali mu portfel, po czym odjechali. Gdy zatrzymała ich policja, zarzekali się, że nie mają z tym nic wspólnego. Znaleziono przy nich jednak dokładnie tyle pieniędzy, ile wskazał 70-latek.

Policja: przewrócili 70-latka na drodze, zabrali portfel i odjechali  

Policja: przewrócili 70-latka na drodze, zabrali portfel i odjechali  

Źródło:
tvn24.pl

"Rzeczpospolita" ustaliła, że tuż przed wyborami parlamentarnymi w 2023 roku wojsko dowoziło paliwo na stacje Orlenu. Ta operacje kosztowała armię kilkaset tysięcy złotych. Państwowa spółka nie zapłaciła za nią złotówki. Jak podaje dziennik, taką decyzję podjął ówczesny minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Wojsko zaopatrywało stacje Orlenu w paliwo. Duży koszt dla armii

Wojsko zaopatrywało stacje Orlenu w paliwo. Duży koszt dla armii

Źródło:
Rzeczpospolita

Prawo i Sprawiedliwość może mieć ogromne problemy z utrzymaniem władzy na poziomie sejmików, a to wizerunkowo będzie naprawdę duża porażka - oceniła profesor Małgorzata Myśliwiec, politolożka z Uniwersytetu Śląskiego. W TVN24 odniosła się też do deklaracji prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Deklaracja prezesa PiS. "Chyba nikt nie spodziewał się, że tak łatwo ustąpi"

Deklaracja prezesa PiS. "Chyba nikt nie spodziewał się, że tak łatwo ustąpi"

Źródło:
TVN24

Zambia i sąsiednie Zimbabwe zmagają się z niespotykaną od dekad suszą. Wodospady Wiktorii, uznawane za jeden z siedmiu naturalnych cudów świata, po wielu tygodniach suszy, zamiast kaskad wody pokazują turystom skalne ściany. Prezydent Zambii ogłosił stan wyjątkowy.

Jeden z naturalnych cudów świata wysycha. Ogłoszono stan wyjątkowy

Jeden z naturalnych cudów świata wysycha. Ogłoszono stan wyjątkowy

Źródło:
PAP, Reuters, AP

Ministerstwo Infrastruktury przekazało, że analizuje temat wysokości opłat za badania techniczne pojazdów. - Resort stara się znaleźć rozwiązanie, które nie uderzy po kieszeni właścicieli samochodów, ale jednocześnie wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców prowadzących stacje kontroli pojazdów - zapewnił rzecznik prasowy resortu Rafał Jaśkowski.

Te opłaty nie zmieniły się przez dwadzieścia lat. Resort szuka rozwiązania

Te opłaty nie zmieniły się przez dwadzieścia lat. Resort szuka rozwiązania

Źródło:
PAP

Opóźnia się remont domków fińskich na Polu Mokotowskim. Urzędnicy informują, że byli zmuszeni do zmiany koncepcji odbudowy, która pierwotnie zakładała wykorzystanie oryginalnych fragmentów. Po rozbiórce okazało się, że wszystkie elementy budynków są w bardzo złym stanie technicznym i nie nadają się do ponownego użycia. 

Z domku Ryszarda Kapuścińskiego została tylko smutna ściana. Miasto zmienia plany

Z domku Ryszarda Kapuścińskiego została tylko smutna ściana. Miasto zmienia plany

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Tragiczny wypadek w jednym z gospodarstw w Olesznie (woj. wielkopolskie). Mężczyzna podłączał siewnik do traktora, który go przygniótł. 42-latek zmarł na miejscu na skutek odniesionych obrażeń.

Tragiczny wypadek w gospodarstwie, nie żyje 42-latek

Tragiczny wypadek w gospodarstwie, nie żyje 42-latek

Źródło:
PAP

Nasz obóz polityczny potrzebuje teraz jedności, zdecydowanego przywództwa, szybkiego przejścia do ofensywy. Dlatego zmieniłem swoje polityczne plany - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z braćmi Karnowskimi. - Zostaję, walczymy dalej - oświadczył. Wypowiedź skomentował w mediach społecznościowych premier Donald Tusk. "Dobra wiadomość" - napisał.

Kaczyński: zmieniłem swoje polityczne plany. Tusk komentuje

Kaczyński: zmieniłem swoje polityczne plany. Tusk komentuje

Aktualizacja:
Źródło:
wPolityce.pl

Sprawa jest wyjaśniana bardzo dokładnie, bardzo intensywnie i bardzo szybko. Jest to konieczne – oznajmił kanclerz Niemiec Olaf Scholz. Chodzi o opublikowanie przez Rosję podsłuchanej rozmowy oficerów Luftwaffe, niemieckich sił powietrznych, dotyczącej użycia niemieckich rakiet w Ukrainie.

Rosjanie opublikowali rozmowę oficerów Luftwaffe. Scholz: sprawa jest wyjaśniana

Rosjanie opublikowali rozmowę oficerów Luftwaffe. Scholz: sprawa jest wyjaśniana

Źródło:
PAP

Wrocławscy policjanci odebrali w sobotę zgłoszenie o nielegalnej rozbiórce zabytkowej willi na Karłowicach. Gdy patrol dotarł na miejsce, po budynku niemal nie było już śladu. Dolnośląski wojewódzki konserwator zabytków zapowiada skierowanie sprawy do prokuratury.

Dostali zgłoszenie o rozbiórce zabytkowej willi. Gdy przyjechali, już jej nie było

Dostali zgłoszenie o rozbiórce zabytkowej willi. Gdy przyjechali, już jej nie było

Źródło:
PAP, tvn24.pl

O stanowisko prezydenta Białegostoku będzie już po raz piąty ubiegał się, piastujący tę funkcję od 2006 roku, Tadeusz Truskolaski. Swój start ogłosił też kandydat Lewicy i związkowiec Andrzej Aleksiejczuk oraz - wystawiony przez Konfederację oraz Ruch Bezpartyjni Samorządowcy - Rafał Greś, który w pandemii organizował protesty przedsiębiorców. Polska 2050 na razie zastanawia się, czy wystawić własnego kandydata. Natomiast jeśli chodzi o Zjednoczoną Prawicę, to - po falstarcie w postaci posła Suwerennej Polski Sebastiana Łukaszewicza, który zdementował, że kandyduje - na konwencji PiS ogłoszono, że wystartuje Henryk Dębowski, przewodniczący PiS w radzie miasta.

Bój o fotel prezydenta Białegostoku. Znamy już czterech kandydatów. PiS ostatecznie ogłosił, kto wystartuje

Bój o fotel prezydenta Białegostoku. Znamy już czterech kandydatów. PiS ostatecznie ogłosił, kto wystartuje

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, PAP

Internet jest pełen mitów dotyczących klimatu. Niektórzy powielają je, nie mając zupełnie świadomości. Inni zaś, także politycy, świadomie kłamią. W "Rozmowach o końcu świata" w TVN24 GO i w TVN24 co miesiąc będziemy obalać te największe manipulacje. W pierwszym odcinku tego minicyklu sprawdzamy, jak ludzkość wpływa na obecną zmianę klimatu.

Ludzkość nie ma żadnego wpływu na zmianę klimatu? Obalamy mity

Ludzkość nie ma żadnego wpływu na zmianę klimatu? Obalamy mity

Źródło:
TVN24 GO, "Rozmowy o końcu świata"

Stacja TVN24 w lutym była najchętniej oglądanym kanałem w kraju, osiągając 6,96 procent udziału w widowni w grupie ogólnej (widzowie powyżej 4. roku życia) - wynika z danych Nielsen TV Audience Measurement. Konkurencję pozostawiły w tyle także "Fakty" TVN oraz portal tvn24.pl. TVN24 była również najbardziej opiniotwórczym medium w styczniu według rankingu Instytutu Monitorowania Mediów.

Doskonałe wyniki TVN24, "Faktów" TVN i tvn24.pl. Dziękujemy widzom i czytelnikom!

Doskonałe wyniki TVN24, "Faktów" TVN i tvn24.pl. Dziękujemy widzom i czytelnikom!

Źródło:
tvn24.pl

Oscary 2024. Doroczna ceremonia wręczenia Nagród Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej coraz bliżej. Po raz czwarty w swojej karierze i drugi rok z rzędu galę poprowadzi Jimmy Kimmel. Kto znalazł się w gronie nominowanych? Kto ma największe szanse na wygraną? Kiedy i gdzie odbędzie się 96. gala wręczenia Oscarów? Prezentujemy wszystko, co warto wiedzieć przed hollywoodzkim świętem kina.

Oscary 2024. Wszystko, co warto wiedzieć o 96. gali wręczenia Nagród Akademii

Oscary 2024. Wszystko, co warto wiedzieć o 96. gali wręczenia Nagród Akademii

Źródło:
tvn24.pl

Wystartowała wiosenna ramówka TVN. Stacja przygotowała niespodzianki. - Zawsze staramy się podążać za naszym widzem, a on dziś potrzebuje emocji, inspiracji i przede wszystkim autentyzmu - mówi dyrektorka programowa TVN Lidia Kazen. Wszystkie programy i seriale można oglądać na antenie TVN i w Playerze.

Wiosna w TVN. "Emocje, inspiracje i autentyzm"

Wiosna w TVN. "Emocje, inspiracje i autentyzm"

Źródło:
TVN

Niewątpliwy pożytek ze zmiany władzy w naszym kraju widzę w tym, że przez kilka ostatnich lat z góry wiedziałem, co kto powie, co kto napisze, która gazeta albo która telewizja kogo pochwali, a komu przywali.

Nareszcie

Nareszcie

Źródło:
tvn24.pl

Średnio 877 tysięcy widzów przyciągnął do TVN pierwszy odcinek "The Traitors. Zdrajcy". Program zadebiutował w środę o godzinie 21.35. Branżowy portal Press pisze o "dobrym starcie". Holenderski format, który spodobał się widzom na całym świecie, jest zainspirowany grą "Mafia". Wygrać można nawet pół miliona złotych.

"Dobry start" programu "The Traitors. Zdrajcy" w TVN

"Dobry start" programu "The Traitors. Zdrajcy" w TVN

Źródło:
tvn24.pl