Trzęsienie ziemi w Kolumbii. W stolicy rozległy się alarmy

Trzesienie Kolumbia Bogota
W Bogocie rozległy się alarmy
Źródło: 2025 Cable News Network All Rights Reserved
Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,4 nawiedziło w niedzielę Kolumbię. Wstrząsy były odczuwalne między innymi w Bogocie, stolicy kraju, gdzie w budynkach rozległy się alarmy. W innych regionach lekko rannych zostało kilka osób, odnotowano uszkodzenia budynków.

Według Kolumbijskiej Służby Geologicznej (SGC) trzęsienie ziemi, którego epicentrum znajdowało się w mieście Paratebueno w departamencie Cundinamarca, miało magnitudę 6,4. Wstrząsy były odczuwalne też w innych miastach, takich jak Medellin, Villavicencio czy Pereira. Podobnie było w Bogocie, stolicy kraju - tam w budynkach rozległy się alarmy ostrzegawcze.

Kolumbia. Trzęsienie ziemi

Trzęsienie ziemi nawiedziło ten region po godzinie 8 czasu lokalnego (w Polsce po godzinie 15) i było odczuwalne przez około minutę - podał portal El Tiempo.

Później SGC poinformowała, że w tym samym miejscu wystąpił wstrząs wtórny o magnitudzie 4,0.

Kilka osób lekko rannych

Gubernator stanu Cundinamarca, Jorge Emilio Rey, opublikował na swoim koncie na portalu X nagranie z gminy Paratebueno, na którym widać kilka uszkodzonych budynków dodając, że do tej pory cztery osoby z tego regionu odniosły niewielkie obrażenia. Lokalne służby medyczne udzieliły im pomocy.

Na innym nagraniu w innym wpisie widać też pęknięcie jednej z lokalnych dróg.

Lokalizacja trzęsienia ziemi w Kolumbii
Lokalizacja trzęsienia ziemi w Kolumbii
Źródło: USGS
Czytaj także: