TVN24 | Katowice

Z pociągu zniknęła walizka z cenną zawartością. Ten mężczyzna jest poszukiwany

TVN24 | Katowice

Autor:
mag/
tam
Źródło:
TVN24 Katowice
Podejrzewany o kradzież bagażuśląska policja
wideo 2/5
śląska policjaPodejrzewany o kradzież bagażu

Pociąg Intercity jechał z Bydgoszczy do Bielska-Białej. Walizka podróżnej zniknęła z przedziału bagażowego w Tychach, 40 minut przed stacją końcową. Na podstawie nagrania z kamery pociągu policja wytypowała sprawcę i publikuje jego wizerunek.

Do zdarzenia doszło 25 czerwca 2021 roku kilkanaście minut po północy w pociągu Intercity relacji Bydgoszcz Główna - Bielsko-Biała Główna. Jednak dopiero teraz policja opublikowała nagranie pokazujące, jak doszło do kradzieży. Jak opisują bielscy funkcjonariusze, złodziej, wykorzystując nieuwagę podróżnej, zabrał walizkę z przedziału bagażowego i wysiadł na stacji w Tychach.

Policja oszacowała zawartość walizki - rzeczy osobistych - na sześć tysięcy złotych.

- Po analizie monitoringu z pociągu wytypowaliśmy sprawcę - mówi Rafał Kobyłecki z bielskiej policji.

Podejrzewany o kradzież bagażuśląska policja

25-30 lat, sportowe spodenki, sportowe buty

Policja publikuje nagranie oraz rysopis podejrzewanego. Z wyglądu ma on około 25-30 lat. Jest krótko ostrzyżony, ubrany był w czarną koszulkę z logo i fioletowym napisem "Joker". Miał krótkie sportowe spodenki i czarne sportowe buty. Na plecach szaro-pomarańczowy plecak.

- Prosimy wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawcy przestępstwa, o kontakt - apelują bielscy policjanci.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Autor:mag/ tam

Źródło: TVN24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: śląska policja