Katowice

Katowice

10 czerwca pani Tekla świętowała 115. urodziny i narodziny kolejnej praprawnuczki. W poniedziałek, 28 czerwca, pierwszy raz mogła zobaczyć Igę. - Babcia nigdy nie rozpamiętywała, kto jej co złego zrobił. Odcinała się od złych rzeczy i stresu. Gdy coś poszło nie tak, zawsze powtarzała, że dobrze, że tylko tyle się narobiło - mówiła lokalnym mediom wnuczka najstarszej żyjącej Polki.

W poniedziałek spłonęła hala w Chorzowie, w pogorzelisku znaleziono ciało 40-letniego właściciela hurtowni. Prokuratura przyjmuje, że najprawdopodobniej mężczyzna sam podpalił swoją firmę. Obok ciała znaleziono broń, a wstępne wyniki sekcji, jako przyczynę śmierci wskazują postrzelenie w głowę.

Alarm rozległ się o 16.10. W oknie życia w Sosnowcu siostry zakonne znalazły kilkutygodniowego chłopca. - Dziecko jest zadbane, trafiło do szpitala na badania – poinformowała diecezja sosnowiecka.

"Szukał miejsca wzdłuż zbocza". Szybowiec awaryjnie wylądował w polu

Awaryjne lądowanie szybowca w Soli (Śląskie). Z relacji świadka zdarzenia wynika, że pilot szukał miejsca wzdłuż zbocza, gdzie ostatecznie wylądował. Jak przekazała rzeczniczka żywieckiej policji, mężczyźnie nic się nie stało. Pierwszą informację oraz zdjęcie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Odnaleziono zaginionego 12-latka z Jastrzębia-Zdroju, który wyszedł 17 czerwca około godziny 7.30 do szkoły. Gdy nie wrócił do placówki opiekuńczo wychowawczej i nie nawiązał kontaktu z bliskimi, zaniepokojony wychowawca zgłosił jego zaginięcie.