Ma 16-lat i złoty medal. Zaczęła trenować, bo ma duże dłonie

Jej ambicją było zdobycie złotego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. 16-letnia Shiwen Ye dość szybko spełniła swoje marzenie, bo już pierwszego dnia zmagań zdobyła złoto w pływaniu na 400 metrów stylem dowolnym.

Młoda Chinka urodziła się w mieście Zhejiang na wschodnim wybrzeżu kraju. Pływaczka mierzy 172 cm wzrostu i waży 64 kg.

W kwestionariuszu dostępnym na oficjalnej stronie internetowej Igrzysk można przeczytać, że Shiwen Ye zaczęła trenować pływanie w przedszkolu, kiedy jej nauczyciel zauważył, że dziewczynka ma duże dłonie.

Kryminały i TVWśród hobby Ye wymienia oglądanie telewizji i czytanie kryminałów. Wśród najczęściej wspominanych przez nią chwil znalazły się zwycięstwa na 200 i 400 metrów stylem dowolnym podczas Igrzysk Azjatyckich rozgrywanych w 2010 roku w mieście Guangzhou.

Autor: ktom / Źródło: tvn24.pl

Czytaj także: