#NASZE20-LECIE

Podwładny własnego premiera, potężna fala protestów oraz TVN i TVN24 z pomocą w pandemii. Rok 2020

Na Białorusi potężna fala protestów w reakcji na sfałszowane wybory prezydenckie, w Polsce orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, które wyprowadziło ludzi na ulice, i trwająca walka z wymiarem sprawiedliwości. Jednym z symboli tej walki był prezes olsztyńskiego sądu Maciej Nawacki, który ostentacyjnie podarł projekt uchwały sędziów, nie ponosząc za to żadnych konsekwencji. 2020 rok to również czas jednego z najważniejszych doświadczeń XXI wieku. Pandemia COVID-19 zmieniła nasze życie, wielu to życie odebrała. To także czas, kiedy nasz dom stał się naszą pracą, a stacje TVN i TVN24 zorganizowały wiele akcji pomocowych. Jedną z nich był koncert, w trakcie którego artyści ze wszystkich stron sceny muzycznej wyśpiewali dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych blisko pięć milionów złotych.

 

W przeglądzie krótkich form wspominaliśmy zagranie Jacka Kurskiego na nosie Andrzeja Dudy, dwa miliardy dla telewizji państwowej, gest posłanki Joanny Lichockiej oraz wyścig o Pałac Prezydencki i bardzo kosztowne, nieudane wybory kopertowe. Rok 2020 przyniósł także niezwykle istotny reportaż "Don Stanislao". Ciąg dalszy dopisał ostatnio Watykan. W sprawie kardynała Dziwisza działa specjalna komisja. Natomiast Andrzej Duda wziął udział w Hot16Challenge, rapując "Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły", prezes Jarosław Kaczyński stał się podwładnym swojego premiera, a Henryk Sawka narysował byłego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego na wakacjach.

 

W programie @NASZE20-LECIE gośćmi Tomasza Sianeckiego i Anny Jędrzejowskiej byli redaktor naczelny portalu tvn24.pl i wicenaczelny TVN24 Mateusz Sosnowski, korespondent "Faktów" TVN i TVN24 Marcin Wrona, który opowiadał o wyborach prezydenckich w USA i ataku na Kapitol, dziennikarz TVN24 Rafał Wojda oraz dziennikarka "Faktów" TVN Katarzyna Górniak, zdobywczyni nagrody na World Media Festival w Hamburgu za reportaż "Tygrysy na granicy".

02.08.2021
Długość: 48 min
Data premiery: 2021