Monika Olejnik. Otwarcie

Tomasz Kot: to plotki, że Daniel Craig zablokował mój udział w filmie o Jamesie Bondzie

Najpierw myślałem, że chodzi o jednego z pomagierów czarnego charakteru, ale okazało się, że faktycznie chodzi o rolę głównego wroga Bonda. Reżyser Danny Boyle napisał do mnie uroczego maila z prośbą, żebym w ramach zdjęć próbnych nagrał kilka scen, które w "Skyfall" zagrał Javer Bardem – zdradza Tomasz Kot w rozmowie z Moniką Olejnik. Aktor opowiada również o popularności w międzynarodowym świecie filmowym, jaka spadła na niego po sukcesie "Zimnej wojny" na Festiwalu Filmowym w Cannes, ale też o trudnym debiucie w roli Ryśka Riedla, uzależnionym od narkotyków wokaliście zespołu Dżem, wcieleniu się w prof. Zbigniewa Religę w filmie "Bogowie" oraz zbliżającej się premierze nowej wersji "Akademii Pana Kleksa", w której zagrał tytułową rolę.

 

W części #MonikaKsiążkiMuzyka zaprezentujemy dwie powieści mistrzów w swoich gatunkach: skandynawskiego króla kryminałów Jo Nesbo "Krwawy księżyc" oraz mroczny thriller "W ciemość" Cormacka McCarthego, a także niezwykłą biografię Tadeusza Boya-Żeleńskiego pióra Józefa Hena.

 

Natomiast w felietonie z serii #TalentAktywność to #przyszłość zapraszamy na spotkanie z wyjątkowymi twórcami filmowymi z Hollywood: Joseph Kosinski i Claudio Miranda to duet reżysersko-operatorski, który na swoim koncie ma m.in. takie filmy, jak "Tron. Dziedzictwo", "Niepamięć" i ostatni przebój z Tomem Cruise’m w roli głównej: "Top Gun. Maverick".