Wybory Polek

Kobiecy Punkt Widzenia

Wybory Polek

Głos kobiet w nadchodzących wyborach jest niezwykle ważny, może okazać się kluczowy. Nie tylko dlatego, że Polek jest więcej niż Polaków. Ostatnie badania pokazują, że podejmują one zupełnie inne decyzje polityczne niż mężczyźni. W Sejmie stworzonym przez same Polki dominowałaby opozycja. Jednocześnie jednak wiele z nich wciąż waha się, czy w ogóle pójść na wybory. Co zatem dziś dla kobiet w Polsce jest najważniejsze? Co może zaważyć na ich głosie? O tym Małgorzata Mielcarek rozmawia z aktywistkami, działaczkami na rzecz praw kobiet, członkiniami stowarzyszeń, pisarkami, filozofkami, polityczkami i uczestniczkami Kongresu Kobiet. Jaki jest ich "Kobiecy Punkt Widzenia" na najbliższe tygodnie? Co ich zdaniem będzie najważniejsze 15 października?

Opis programu

"Kobiecy Punkt Widzenia" poświęcony jest kobietom i ich spojrzeniu na bieżące i aktualne wydarzenia. Reporterka TVN24 Małgorzata Mielcarek do rozmów zaprasza kobiety silne, ciekawe i aktywne.

 

Małgorzata Mielcarek - reporterka TVN24. Absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Laureatka "Dziennikarskich Koziołków" w kategorii "Adept Zawodu". Zajmuje się tematyką społeczną, szczególnie bliskie są jej prawa kobiet i feminizm.

09.09.2023
Data premiery: 2023
Kraj produkcji: Polska